Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zienn start met Veerkracht aan huis

22 mei 2020    Zuidhorn-nieuws
spanningen in gezinnen kunnen toenemen
Geweld

Zienn start vanuit Crisisopvang Leek en Burgum met Veerkracht aan huis. De aanleiding hiervoor is dat spanningen in gezinnen kunnen toenemen nu veel mensen aan hun huis gekluisterd zijn. Voor kinderen kunnen onveilige situaties ontstaan. Met deze ambulante jeugdhulp wil de organisatie op tijd hulp bieden en daarmee voorkomen dat situaties escaleren.
 

Nieuw aanbod vanuit Crisisopvang
Veerkracht aan huis is een vorm van ambulante jeugdhulp. We bieden deze hulp aan in de gemeenten Westerkwartier, Achtkarspelen, Tytsjerksteradiel, Noardeast Fryslân en Dantumadiel. Het aanbod is bedoeld voor gezinnen met kind(eren) waar sprake is van ruzie thuis, een complexe scheiding of (dreiging van) een onveilige thuissituatie. Kinderen zijn zeer gevoelig voor spanningen in huis. Dat uit zich in angsten, gedragsproblemen, problemen op school of slaapproblemen. Samen met hen willen we een basis leggen voor (weer) een veilige thuissituatie.


Veerkracht aan huis in tijden van het coronavirus
Een begeleider van Zienn komt bij een gezin thuis om ouders en kinderen te ondersteunen. Zo wordt in de vertrouwde omgeving van het kind gewerkt aan een veilige thuissituatie.

In tijden van het coronavirus wordt gewerkt volgens de richtlijnen van het RIVM. Zo wordt van tevoren gevraagd of er gezondheidsklachten zijn bij het gezin, wordt er voldoende afstand gehouden en zonodig wordt er telefonisch gewerkt.


Veerkracht als methodiek
De methodiek die wordt gebruikt bij de begeleiding is Veerkracht. Deze is speciaal ontwikkeld voor kinderen en hun ouders in stressvolle en/of onveilige situaties. Aan de hand van activiteiten en gesprekken werken we aan vaardigheden die ouders en kinderen helpen.

Zienn werkt systeemgericht. Dat wil zeggen dat alle gezinsleden betrokken worden bij de hulpverlening en er oog is voor hoe ze met elkaar omgaan. Indien nodig wordt samen gewerkt met andere organisaties zoals de lokale teams van de gemeente of andere zorgaanbieders.


Meer informatie, vragen en aanmelding
Gezinnen kunnen worden verwezen naar deze hulp door een wijk- of gebiedsteam, de huisarts of het CJG. Voor meer informatie zie http://www.zienn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →