Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Westerkwartier in naam lokale politieke partijen niet verwarrend

21 augustus 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier is en blijft Sterk Westerkwartier!
Sterk-westerkwartier

Het Centraal Stembureau Westerkwartier, na advies door de kiesraad, neemt logisch besluit: Westerkwartier in naam lokale politieke partij niet verwarrend.

 

Het Centraal Stembureau Westerkwartier had op verzoek van Ytzen van der Velde van Veiligheid en Zorg Westerkwartier zich gebogen over de vraag, heeft de naam Sterk Westerkwartier wel of niet ‘voldoende onderscheidend vermogen’? Eén van de criteria bij de beoordeling van een registratieverzoek is dat een naam niet verwarrend is voor de kiezer, doordat deze ‘geheel of gedeeltelijk overeenkomt’ met een al eerder geregistreerde aanduiding. “Of dit het geval is, is soms een lastige afweging voor een centraal stembureau.I n dit geval niet , want er zijn in het land al zo veel lokale partijen  met de gemeentenaam in hun naam verwerkt”, aldus lijsttrekker Harry Stomphorst.

Sterk Westerkwartier prima naam

“Beide lokale partijen delen een passie voor lokaal en dat dit in het benoemen van het gebied in de naam gebeurd is logisch”, aldus een tevreden Harry Stomphorst. “Anders hadden we de naam wellicht moeten veranderen in Sterke Westerkwartierders, waar we er veel van hebben en hadden, zoals Abel Tasman, Bauke Mollema, Marten Oosting, Klaasje Meijer, Kim Polling, Douwe Jan Elzinga, Renze de Vries, Arjen Lubach, teveel eigenlijk om op te noemen.” “Prima geboortegrond voor kwaliteit, heerlijk wonen, werken en recreeren in het mooie Westerkwartier en dat in het kloppend Hart van het Noorden”, gaat Harry Stomphorst lyrisch verder.

Passie voor Lokaal

Het Westerkwartier heeft een rijke historie. Sterk Westerkwartier maakt hier nog maar kort deel van uit net als het 4 dagen oudere Veiligheid en Zorg Westerkwartier. Eens was Aduard het stralend middelpunt van West-Europa. Sterk Westerkwartier hoopt de Westerkwartierder zich weer bewust te laten worden van zijn eigen geschiedenis. Een mooi voorbeeld hiervan is in Aduard mogelijk speelplaats De Lindt weer terug geven aan het water. Het Wonder van Aduard voor nog meer inwoners en toeristen openen is een mooie uitdaging. In een poll volgende week op de website van Sterk Westerkwartier hopen oud-Aduarders Aljo Buiter en Arnold Bloem te vernemen of de rest van het Westerkwartier en Aduard in het bijzonder dit ook wil. Volgende week –zondag- volgt de uitslag van de poll van Sterk Westerkwartier over vrijwillige zondagopenstelling van winkels en start de poll over de Lindt in Aduard.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →