Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Politiek jongerencafé succes

1 maart 2023    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
politiek café trekt dertig jongeren en andere belangstellenden
Jongerenavond feb23

Zuidhorn - Vrijdagavond 24 februari kwam een groep van dertig jongeren en andere belangstellenden samen in het Cultureel Centrum in Zuidhorn voor een politiek café georganiseerd door de PvdA Westerkwartier, GroenLinks Westerkwartier en de Jonge Socialisten Groningen. Drie jonge politici vertelden deze avond over belangrijke thema’s bij de komende verkiezingen, linkse samenwerking en het belang van jongeren in de politiek.

Kandidaat Statenlid voor de PvdA Stijn Honselaar opende de avond met een pitch over betaalbaar wonen en de verbinding tussen Stad en Ommeland. “Het is belangrijk om woningen te bouwen voor de langere termijn, dus duurzame woningen voor meerdere generaties”, aldus Stijn. Daarna kwam GroenLinks Statenlid Bas de Boer aan het woord. Hij nam de zaal mee in de duurzaamheidsopgave die de komende jaren op ons afkomt en het belang van jongeren in de politiek. “Om een leefbare planeet door te geven aan volgende generaties moeten we volop inzetten op duurzame energieopwekking. Jongeren, laat je horen in de politiek!”, hield Bas de zaal voor. PvdA Tweede Kamerlid Julian Bushoff hield vervolgens een vlammend betoog over het belang van eerlijke en sociale keuzes voor de toekomst. “De vooruitgang van de afgelopen tientallen jaren is kolossaal, maar niet eerlijk verdeeld. Een links beleid is hard nodig zodat iedereen weer mee kan doen. Het maakt dus uit wie er aan de knoppen zit!”

Na de pitches gingen de sprekers onder leiding van JS-Groningen voorzitter Thomas Schreuder in gesprek met het publiek. Onder andere het diezelfde dag verschenen rapport van de Parlementaire Enquête Commissie gaswinning en de energietoeslag voor studenten kwamen aan de orde. Na afloop van het inhoudelijke deel ging het gesprek informeel verder. De organisatie kijkt terug op een geslaagde avond en wil iedereen die daar een bijdrage aan heeft geleverd nogmaals bedanken.

Fotobijschrift: v.l.n.r. Julian Bushoff (tweedekamerlid PvdA), Bas de Boer (statenlid GroenLinks) en Stijn Honselaar (kandidaat statenlid PvdA). Foto: Pieter Veenstra

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Westkantstad

LIVE! Westkantstad en VZ Westerkwartier in Niezijl

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 7 maart aanstaande geeft VZ Westerkwartier een feestje vol streektaal en muziek
Lees verder →
Kantoor man

De jacht op toptalent wordt steeds specialistischer

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de arbeidsmarkt is het moeilijker om de juiste mensen te vinden.
Lees verder →
Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →