Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noordhorner fietst 500 kilometer van Zoutkamp naar Zoutelande

10 juli 2023    Zuidhorn-nieuws
En dan ook nog met wind tegen….
Paul kammenga

Paul Kammenga uit Noordhorn deed zaterdag 1 juli mee met de eerste editie van de Coast to Coast Challenge van de Nierstichting. De start van de tocht was om 12.00 uur in Zoutkamp en voerde dwars door Nederland naar Zouteland. Daar arriveerde Paul tegen 08.30 de volgende ochtend met de groep waarin ook oud wielrenner Maarten Tjallinghii meefietste.

Paul raakte geïnspireerd door dorpsgenoot Richard Kikstra en zijn zoon Maik die 29 mei jongstleden de 11- stedentocht van 235 kilometer fietsten.  » Lees daarover  Kikstra is zelf nierpatiënt en merkt dagelijks wat voor belasting dat is.

Paul, die dagelijks naar Groningen fietst naar zijn werk (in een fietsenwinkel!) hoorde van de Coast to Coast Challenge, schreef zich in en ging de uitdaging aan. Daags voor vertrek draaide de wind van Noord-West naar Zuid-West wat betekende dat de hele tocht met wind tegen gefietst moest worden. Ook lag het tempo hoog met een gemiddelde van maar liefst 30,6 kilometer per uur. Maar toch beviel het Paul zo goed dat mocht er een tweede editie komen hij zeker weer meedoet. Dan zal de rit van Zoutelande naar Zoutkamp gaan, zul je zien dat dan de wind weer draait van Zuid-West naar Noord-West.

(Onlangs was er overigens ook een tocht van de Zuidhorner Fietsclub die 340 kilometer wegfietsten, voor de wind…….)

Richard en Maik fietsen ook mee, zij deden de 3e etappe van 85km in de avond/nacht. Al met al werd er € 122.293 ingezameld.

De Coast to Coast Challenge is een evenement van de Nierstichting om geld in te zamelen voor een beter leven voor nierpatiënten én om bewustwording te creëren over de schadelijke effecten van te veel zout op je nieren. Zoutkamp en Zoutelande zijn dan ook niet voor niets gekozen. www.coasttocoastchallenge.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brug zuidhorn stremming

Busje komt zo! Tijdelijke busverbinding tussen Noordhorn en Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Kleine busjes, Grote bussen vanaf zaterdag 3 januari tot en met vrijdag 9 januari
Lees verder →
Nieuwjaarsduik grijpskerk 2026

“Is het een goed idee dat we in Grijpskerk een nieuwjaarsduik gaan organiseren?” Ja dus!

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste nieuwjaarsduik in Grijpskerk een succes.
Lees verder →
Brandweer-1

Woningbrand op Piet Heinstraat in Zuidhorn

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De brand brak rond half tien 's ochtends uit.
Lees verder →
Nieuwjaarsduik garnwerd 2026

Nieuwjaarsduik Garnwerd in de regen

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op naar volgend jaar
Lees verder →
Van links naar rechts van ditmars, eman en van marum op de wierde van ezinge-1

2025 weer een goed jaar voor Museum Wierdenland

02 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De afgelopen drie jaar vertoont het museum een positieve trend
Lees verder →
Brandweer-1

Genoeg werk voor hulpdiensten tijdens oudjaar

01 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brand en botsing met een dode
Lees verder →