Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuwe bazen in Zuidhorn

29 maart 2014    Zuidhorn-nieuws
Raad geïnstalleerd onder grote belangstelling
Jan gutman

Donderdag 27 maart zijn de raadsleden van Zuidhorn (opnieuw) geïnstalleerd.

Zoals burgemeester Swart zo treffend zei; “iedereen denkt dat ik de baas ben maar de echte beslissers zijn de raadsleden.”

De raadsleden kiezen bewust om iets voor de gemeenschap te doen en dat vraagt grote inzet en verantwoordelijkheidsgevoel. De komende periode staat de raad voor het gegeven dat er meer taken op de gemeente afkomen en dat er minder geld is. De herindeling komt eraan maar de politiek wil ook dichter bij de burger staan. Haaks op elkaar staande zaken. En soms moeten er impopulaire beslissingen genomen worden waarop een raadslid persoonlijk op kan worden afgerekend.

De mensen die zitting nemen in dit hoogste orgaan van de gemeente zijn een mooie afspiegeling van de inwoners qua leeftijd, geslacht, woonplaats, seksuele voorkeur, geloof ( of niet ). En zo hoort dat ook in een democratie.

Als er net als in de afgelopen raadsperiode opbouwend wordt samengewerkt, inhoudelijk wordt gedebatteerd en niet op de man/vrouw wordt gespeeld kan dit team onder leiding van voorzitter Bert Swart goede zaken doen voor de gemeente.

Dat haar grootste taak zichzelf overbodig maken wordt is dan misschien wel een beetje wrang.

Nieuwkomers zijn:
Jan Gutman (47) (D66), Visvliet. Is medewerker informatievoorziening / Systeembeheerder. De gemeente moet zich volgens hem sterk maken voor de kleine dorpen. Versterkt Harrie Rutgers.
Mark Veenstra  (41) (PvdA), Zuidhorn. Vestigingsleider elektronica keten. Is betrokken en wil zijn stem laten horen in de gemeente. Versterkt Andre Hatzman.
Martin Boog (46) CDA, is verzekeringsinspecteur. Sinds 1997 woonachtig in Visvliet, komt uit een ondernemersgezin en weet van aanpakken.
Geertje Veldhuis-Veenstra ( 1976) (CDA), is coördinator en hulpverlener bij het Leger des Heils. Heeft gewoond in Aduard, Oldehove en woont nu in Zuidhorn. Gelooft in een samenleving waarin mensen voor elkaar opkomen en voor elkaar zorgen. Versterken Jacob Klaas Star en Fred Stol.

En verder zijn daar:

CU met: Hans Schipper, Arina Havinga-Rook, Alex Steenbergen en Irene van Essen-Smilde
Groen Links met: Klaas Wybo van der Hoek, Henk Bakker en Alex Temmingh
VVD met: René Westerhoff-Dijkinga en Geertje Dijkstra-Jacobi

» Een fotoimpressie

 

 

De maandagavond daarvoor werd er afscheid genomen van Jaap Tel (CDA) , Minko Jansma (PvdA), Machiel van der Schaaf (PvdA), Freek Nieuwenhuis (CDA) en Hilda Meijer (CDA).
» Meer daarover & foto’s

  • Geertje veldhuis
  • Mark veenstra
  • Martin boog
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →