Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Meer uitgiftepunten voor gratis menstruatieproducten in Westerkwartier

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
In 2025 tien extra uitgiftepunten gerealiseerd
Bloedserieus foto

In 2025 zijn in de gemeente Westerkwartier tien extra uitgiftepunten voor gratis menstruatieproducten gerealiseerd. GroenLinks en PvdA zijn daar blij mee.

“Eind 2022 hebben wij de motie Bloedserieus ingediend, die met een ruime meerderheid is aangenomen,” vertellen Natasja Bennink (GroenLinks) en Myra Eeken-Hermans (PvdA). “Het heeft even geduurd voordat de motie kon worden meegenomen in het armoedebeleid, maar we zien nu al resultaat. Er zijn tien nieuwe menstruatie-uitgiftepunten (MUP’s) bijgekomen en daar blijft het niet bij.”

Naast de bestaande MUP’s bij kledingbank Maxima in Grootegast en camping Polemonium in Opende, zijn menstruatieproducten nu ook verkrijgbaar bij Novatec sociaal ontwikkelbedrijf en Novatec buitendienst in Leek, Kringloopwinkel Westerkwartier in Tolbert, de deelkast van Humanitas in Leek, MFA Grootegast, CSG Lauwerscollege in Grijpskerk en bij de uitgiftepunten van de Voedselbank in Marum, Grootegast, Leek en Zuidhorn.

Daar komen nog bij: de inloopspreekuren van De Schans in de vier grote kernen. Voor 2026 wordt ingezet op de realisatie van MUP’s binnen de locaties van RSG De Borgen en VO Terra in Oldekerk.

Bennink en Eeken-Hermans: “Menstrueren hoort bij het leven. Menstruatieproducten zouden daarom net zo vanzelfsprekend beschikbaar moeten zijn als toiletpapier. Zo ver zijn we nog niet, maar deze uitbreiding gaat veel vrouwen en meisjes in onze gemeente echt helpen.”

Achtergrond
In Nederland heeft 1 op de 10 vrouwen en meisjes onvoldoende of geen toegang tot menstruatieproducten. Dit wordt menstruatiearmoede genoemd. Een tekort aan producten kan leiden tot verminderde hygiëne, gezondheidsklachten en verzuim van school of werk. Met de motie Bloedserieus hebben GroenLinks en PvdA de gemeente opgeroepen om menstruatieproducten op meer plekken gratis beschikbaar te maken.

Fotobijschrift: (links) Myra Eeken-Hermans (PvdA Westerkwartier) en Natasja Bennink (GroenLinks Westerkwartier) tijdens het indienen van de motie Bloedserieus in 2022

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Aduard  steenoven kloostermop

Cultuurfonds steunt Bernardushof in Aduard

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Steenoven kan in ere hersteld worden
Lees verder →
Bloedserieus foto

Meer uitgiftepunten voor gratis menstruatieproducten in Westerkwartier

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
In 2025 tien extra uitgiftepunten gerealiseerd
Lees verder →
Politieauto

Gewonde na botsing met drie auto’s in Briltil

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hond komt met de schrik vrij en raakte niet gewond
Lees verder →
Jan kuin directeur kuin vastgoedontwikkeling en wethouder hans haze

Plan voor bouw van 28 woningen aan de Akkermanstraat in De Wilp

22 december 2025    Regio-nieuws
Passende woningen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Politieauto

Opvanglocatie in Zuidhorn ontruimd na gaslucht

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →