Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het KunstKwartier brengt utopisch Graceland

12 juli 2023    Zuidhorn-nieuws
‘We willen iedereen welkom laten voelen en laten zien dat we grenzeloos zijn.’
Kw

Op donderdagavond 20 juli laten docenten en leerlingen van het KunstKwartier verschillende acts zien, waaronder muziek, dans en theater. Het thema ‘Graceland 2023’ is licht gebaseerd op het ‘Keti Koti’ festival. De nadruk ligt op het vieren van de vrijheid. Je thuis en welkom mogen voelen. Daarmee is het thema ook gelieerd aan de kinderboekenweekthema ‘bij mij thuis’ dat in oktober van dit jaar wordt gehouden.

‘Het is gebaseerd op het album ‘Graceland’ van Paul Simon, die zijn album weer refereerde aan Elvis’ landgoed ‘Graceland’.Op dit moment is helaas de vluchtelingenproblematiek zeer actueel en is het een ingrijpende gebeurtenis om je ‘thuis’ te moeten verlaten. Met die gevluchte ‘medewesterkwartierders’ willen we samen deze voorstelling vormgeven.’We willen ze welkom laten voelen, laten zien dat we grenzeloos zijn.Het zou dan ook te gek zijn om vluchtelingen en andere inwoners van ons Westerkwartier deel te laten nemen aan de voorstelling.’ Inmiddels is er contact met sociale werkplaats De Schans. Postma hoopt dat naast de uitvoeringen vanuit Het KunstKwartier ook gedichten, recepten, choreografieën of andere kunstvormen vanuit de nieuwe bewoners komen. ‘Dat zou de avond compleet maken.

Onze leerlingen zijn inmiddels hard aan het repeteren. We brengen deze avond naast lekker eten en drinken ook verschillende ensembles en orkesten. Aafke Hoek zal haar verhaal voordragen uit ‘Laandverhuus’  en dichter Willem Tjebbe Oostenbrink zal enkele gedichten in het dialect voortbrengen. Ieder jaar organiseert Het KunstKwartier en speciale avond waar de leden aan familie, vrienden en fans laten horen wat ze hebben geleerd in het afgelopen jaar. Het geluid,licht & decor is in handen van de heren van  DJ Olaf .

Om 19:00 uur is de aanvang achter het Dorpshuis & Watersportcentrum aan de Hoofdstraat 190 in Lettelbert. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar Sportcentrum Leek.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →
Verkopers aan de deur

Opgelet: Malafide rioolontstoppings-abonnementen verkopers

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Geen enkele samenwerking met Dé Onstopper van de regio Stenekes.
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Zorg over verdwijnen van greppels en sloten

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
ChristenUnie provincie Groningen stelt vragen over verdwijnen van greppels en sloten
Lees verder →
Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →