Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Het KunstKwartier brengt utopisch Graceland

12 juli 2023    Zuidhorn-nieuws
‘We willen iedereen welkom laten voelen en laten zien dat we grenzeloos zijn.’
Kw

Op donderdagavond 20 juli laten docenten en leerlingen van het KunstKwartier verschillende acts zien, waaronder muziek, dans en theater. Het thema ‘Graceland 2023’ is licht gebaseerd op het ‘Keti Koti’ festival. De nadruk ligt op het vieren van de vrijheid. Je thuis en welkom mogen voelen. Daarmee is het thema ook gelieerd aan de kinderboekenweekthema ‘bij mij thuis’ dat in oktober van dit jaar wordt gehouden.

‘Het is gebaseerd op het album ‘Graceland’ van Paul Simon, die zijn album weer refereerde aan Elvis’ landgoed ‘Graceland’.Op dit moment is helaas de vluchtelingenproblematiek zeer actueel en is het een ingrijpende gebeurtenis om je ‘thuis’ te moeten verlaten. Met die gevluchte ‘medewesterkwartierders’ willen we samen deze voorstelling vormgeven.’We willen ze welkom laten voelen, laten zien dat we grenzeloos zijn.Het zou dan ook te gek zijn om vluchtelingen en andere inwoners van ons Westerkwartier deel te laten nemen aan de voorstelling.’ Inmiddels is er contact met sociale werkplaats De Schans. Postma hoopt dat naast de uitvoeringen vanuit Het KunstKwartier ook gedichten, recepten, choreografieën of andere kunstvormen vanuit de nieuwe bewoners komen. ‘Dat zou de avond compleet maken.

Onze leerlingen zijn inmiddels hard aan het repeteren. We brengen deze avond naast lekker eten en drinken ook verschillende ensembles en orkesten. Aafke Hoek zal haar verhaal voordragen uit ‘Laandverhuus’  en dichter Willem Tjebbe Oostenbrink zal enkele gedichten in het dialect voortbrengen. Ieder jaar organiseert Het KunstKwartier en speciale avond waar de leden aan familie, vrienden en fans laten horen wat ze hebben geleerd in het afgelopen jaar. Het geluid,licht & decor is in handen van de heren van  DJ Olaf .

Om 19:00 uur is de aanvang achter het Dorpshuis & Watersportcentrum aan de Hoofdstraat 190 in Lettelbert. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar Sportcentrum Leek.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke beleeft nog primeur in zijn laatste seizoen

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
onverwacht opgeroepen om vanaf woensdag te koersen in de Ronde van Hongarije.
Lees verder →
Hans haze vz

Start verkoop negen bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Blijven bouwen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Jarina gopali

Verhalen van Gronings Vuur: Jarina Gopali - Namasté

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Doortrappen & raadsoverleggen

12 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 mei
Lees verder →