Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dierenspeciaalzaak Wegman investeert flink

12 augustus 2021    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Aanpassing gevel, nieuwe inrichting en indeling
Arnold en rolinka wegman

Op een bordje op de winkelruit in de Nieuwstraat van Dierenspeciaalzaak Arnold Wegman is te lezen dat de winkel vanaf heden alleen via de Dorpsvenne te betreden is. Het deel van het pand wat grenst aan de Nieuwstraat hebben eigenaars Arnold en Rolinka Wegman namelijk verkocht.

De partij die het gekocht heeft wil van het 400 m2 grote pand appartementen maken.

De verkoop geeft Arnold en Rolinka de mogelijkheid om hun winkel weer helemaal toekomstbestendig te maken en te restylen. Daar is een designer voor benaderd die ook in het verleden voor hen gewerkt heeft.

Een aantal dingen gaat verdwijnen zoals bijvoorbeeld de vissen; “ dat vergt veel onderhoud en werk en de energiekosten zijn ook nog eens hoog” zegt Arnold. De aquaria worden volgende week opgehaald en die wand wordt ingericht voor tuinartikelen.

De routing zal aangepast worden en ook de toonbank kan een stuk kleiner. Verder wordt ook de gevel opgeknapt, deze is ruim 30 meter lang en een visitekaartje van de winkel. “Op ooghoogte ziet het er prima uit maar boven is er wat achterstallig onderhoud. Hiervoor heeft de gemeente een subsidieregeling getroffen waar we graag gebruik van maken” vervolgt Wegman.

Het echtpaar krijgt weer energie van de plannen en ziet er naar uit om de gerestylede winkel aan hun clientèle te kunnen laten zien.

Het plan is om in de tweede helft van oktober de verbouwing uit te voeren.

De gemeente Westerkwartier heeft een stimuleringsregeling om de winkelcentra aantrekkelijker en compacter te maken. Hiermee wil de gemeente de aantrekkelijkheid van de winkelkernen vergroten. De regeling is van toepassing op de kernen Leek, Zuidhorn, Marum, Grootegast en Grijpskerk. Ondernemers en vastgoedeigenaren in de kernwinkelgebieden kunnen gebruik maken van subsidie voor gevelverbetering. Ook is subsidie mogelijk voor de planontwikkeling. Daarnaast is subsidie beschikbaar voor ondernemers uit de retailsector om hun bedrijf te verplaatsen naar het kernwinkelgebied. Meer weten? https://www.westerkwartier.nl/ondernemen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Jeans shirts mode

Dag winter, hallo lichte jeans! 5 frisse lente-outfits voor hem en haar

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De zon laat zich eindelijk weer zien! Na die lange, grijze wintermaanden is het heerlijk om de dikke jassen en donkere kleuren weer in de kast te leggen.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →