Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Schoonmaak Bert Swartbrug in herhaling

29 februari 2024    Zuidhorn-nieuws
wanneer is nog niet bekend
Bert swart brug na reiniging

Na de schoomaak operatie in november van de Bert Swart brug in Zuidhorn bleken een paar plekken niet schoon. Oorzaak daarvan was het uitermate slechte weer wat voor moeilijke werkomstandigheden zorgde. De operatie moest daardoor vroegtijdig worden gestaakt.

Wethouder Stomphorst liet desgevraagd weten dat er overleg is om de klus af te maken. Wanneer dat zal zijn is nog niet bekend. Zo moet Prorail ook mewerken en het treinverkeer stil leggen. In November werden de kosten gedeeld, hoe dat straks gaat is nog niet helder.

De raadsfracties van ChristenUnie, PvdA, GroenLinks, Sterk Westerkwartier en D66 van de gemeente hebben in juli 2023 een motie ingediend. Ze stoorden zich aan de groene aanslag aan de noordoostkant van de brug. De witte spoorbrug is beeldbepalend, van veraf zichtbaar en een opvallende landmark in het landschap. Daarop lieten de gemeente Westerkwartier en de provincie Groningen de Bert Swartbrug in Zuidhorn schoonmaken.  Het schoonmaken vond plaats in de nacht van 28 op 29 november.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Fietsclub 2019

Nog meer Groningers op de fiets: subsidieregeling verlengd

13 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
dit jaar € 70.000 beschikbaar vanuit de regeling 'Fietscommunity Groningen'
Lees verder →
Groente fruit

Westerkwartier zet met Voedselvisie in op gezonder, duurzamer en lokaal voedsel

13 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
De gemeente wil ideeën hierover steunen met een financiële bijdrage.
Lees verder →
Milieuboer sneeuw

Sneeuw is Milieuboer te veel

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Volgende week weer een kans
Lees verder →
Brandweer-1

Man uit Westerkwartier aangehouden voor brandstichting in Hotel in Groningen

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Brandstichting lijkt te worden bevestigd door camerabeelden
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke vervolgt seizoen in Frankrijk

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bauke naar Tour de la Provence. Een driedaagse etappekoers van Marseille naar Arles over ruim 525 kilometer.
Lees verder →
U bocht

‘U-bocht’ voor fietsers tussen Stad en Zuidhorn weer terug

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
"maar waarom kan dan het wegdek niet een beetje beter worden gemaakt? Het is heel vervelend fietsen, vooral met smalle banden!" aldus een gebruiker
Lees verder →