Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-01-08 Eremetaal kleindierfokkers Aduard

19 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Tijdens de jubileumreceptie van kleindierenvereniging Aduarder Sportfokkers ontvingen vader en zoon Hogewerf dinsdagavond uit handen van handen van burgemeester Bertus Fennema van Zuidhorn een koninklijke medaille. Sijbren Hogewerf (81) uit

aduard -
Tijdens de jubileumreceptie van kleindierenvereniging Aduarder Sportfokkers ontvingen vader en zoon Hogewerf dinsdagavond uit handen van handen van burgemeester Bertus Fennema van Zuidhorn een koninklijke medaille. Sijbren Hogewerf (81) uit Aduard en zijn zoon Henk (49) uit Niekerk sleepten bij de jaarlijkse clubtentoonstelling in oktober de eerste prijs in de wacht voor het mooiste dwerghoen.

Die titel werd u beloond met koninklijk eremetaal. De Aduarder Sportfokkers die vijftig jaar bestaan, kregen het ereteken niet cadeau. Als voorzitter van het bestuur stapte Henk Hogewerf een jaar geleden al naar de gemeente Zuidhorn om de hoge onderscheiding aan te vragen.
Na het bewandelen van een lange weg langs B en W én de commissaris van de koningin kwam pas negen maanden later het bericht dat het Hare Majesteit had behaagd de onderscheiding toe te kennen.

"Bij het 40-jarig bestaan van onze club ging de medaille naar de kampioen bij de konijnen. Nu besloten we als bestuur het ereteken te bestemmen voor de winnaar bij de dwerghoenen." Hogewerf jr. wist toen uiteraard nog niet dat de onderscheiding bij hem en zijn vader terecht zou komen.

Vader en zoon Hogewerf verwierven in 40 jaar tijd veel meer prijzen. Tijdens de Noordshow onlangs in Zuidlaren met 3000 inzendingen uit het hele Noorden werd de Wyandotte van de familie Hogewerf nog uitgeroepen tot op één-na-mooiste dwerghoender. Senior en junior bedrijven hun hobby samen.

Henk Hogewerf vindt dat zijn vader de meeste aanspraak op de koninklijke prijs kan maken. "Vijfentwintig jaar geleden werd een soortgelijke medaille uitgeloofd bij een expositie van de pluimveevereniging in Groningen. Mijn vader leverde het kampioensdier maar greep naast de prijs omdat hij geen lid was van de Groninger club. Deze medaille betekent eindelijk gerechtigheid."
Een provinciale medaille werd gisteravond uitgereikt aan H. Zwakenberg uit Sauwerd die het mooiste konijn inzond bij de laatste clubtentoonstelling van de 86 leden tellende Aduarder Sportfokkers.
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sint 2025 (1)

Zuidhorn heet Sinterklaas welkom

22 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Ontvangst door burgemeester, voorzitter Zakenkring en honderden kinderen
Lees verder →
Jan riemeijer cda

Jan Riemeijer (51) uit Zuidhorn lijsttrekker CDA Westerkwartier

23 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert en verkiezingsprogramma en kandidatenlijst voor gemeenteraadsverkiezingen 2026
Lees verder →
Geertje anneke

Geertje Dijkstra-Jacobi sluit zich aan bij Sterk Westerkwartier

22 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Samen Sterk en Krachtig!
Lees verder →
Station overweg

Meer treinen tussen Groningen en Leeuwarden vanaf zondag 14 december

22 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Nieuwe dienstregeling Arriva
Lees verder →
Digitale kerstmenus

Digitale Kerstmenu’s Zuidhorn 2025

21 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Heerlijk uit eten of afhalen voor thuis om lekker te genieten
Lees verder →
0vgz bakkerscafe (4)

Gastvrij onthaal bij ‘t Bakkerscafé Grijpskerk

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Najaarsbijeenkomst Ondernemersvereniging Zuidhorn
Lees verder →