Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

9 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Brug noordhorn open winter

De brug bij Zuidhorn is momenteel gestremd vanwege breuken in de staalkabels die de ballastkist verbinden aan het brugdek. Deze situatie treft vooral voetgangers, fietsers en mindervaliden. 

Om ervoor te zorgen dat de brug weer deels kan worden gebruikt, heeft Rijkswaterstaat besloten om hellingbanen aan beide zijden van de brug op te bouwen. De voorbereidingen hiervoor zijn in volle gang.

Bouw hellingbanen
Als voorbereiding hierop is op woensdag 7 januari 2026 de brug 2 m omlaag gebracht tot een doorvaarthoogte van 7,40 m voor de scheepvaart. Dit geeft enige hinder voor de scheepvaart, maar de brug kan nog wel gepasseerd worden. De afstand tot het wegdek is hierdoor verkleind. Dit maakt een meer compacte constructie mogelijk en het gebruik van de hellingbanen eenvoudiger.

Het ontwerp van de hellingbanen is gereed. De vergunningen zijn aangevraagd. De voorbereidingen vragen voor het daadwerkelijk plaatsen nog tijd. Ook de weersvoorspellingen voor de komende dagen spelen mee.

De verwachting is dat in het begin van volgende week (12 – 18 januari 2026) gestart wordt met de opbouw, en dat hiervoor twee dagen nodig zijn. Tot het moment dat de hellingbanen gereed zijn, blijven de pendelbussen rijden.

‘Voor het auto- en vrachtverkeer is er een omleidingsroute over de provinciale weg N355, maar voor andere weggebruikers ontbrak dit. Met de hellingbanen willen we zo snel mogelijk naar een meer ‘normale’ situatie, zodat de impact op het dagelijkse leven in beide dorpen, die zo innig met elkaar verbonden zijn door de brug, wordt verkleind,’ aldus Erik van der Stouwe, relatiemanager bij Rijkswaterstaat Noord-Nederland.

Alternatieve verbinding voetgangers en fietsers
Totdat de hellingbanen klaar zijn voor gebruik blijven de pendelbussen rijden om reizigers tussen Noordhorn en Zuidhorn te vervoeren. In het weekend worden alleen de kleine busjes ingezet, doordeweeks rijden ook grote bussen.

Kleine busjes (acht personen)
Wanneer: dagelijks van 06.30 tot 18.30 uur (in het weekend vanaf 07.00 uur)
Route: start bij het tankstation aan de Industrieweg 5 in Noordhorn, via winkelhart Zuidhorn naar het treinstation Zuidhorn

Grote bussen (vijftig personen)
Wanneer: vanaf maandag 5 januari 2026 totdat de hellingbanen klaar zijn voor gebruik, van 06.30 tot 18.30 uur (alleen tijdens werkdagen)
Route: vanaf de bestaande bushalte Langestraat in Noordhorn rechtstreeks naar treinstation Zuidhorn

» Lees het dossier over de brug

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →
Stilaandeoverkant

‘T Is Stil aan de Overkant’: GRATIS Theatervoorstelling voor jongeren en ouders

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorstelling volgen we twee jonge voetballers die samen dromen van een profcarrière.
Lees verder →
Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →