De Droomtocht van Stichting Eise Eisinga Visvliet doet dit jaar mee aan de Kern met Pit prijsvraag met het geheugenspel. Dit is gerealiseerd op het plein voor de gereformeerde kerk in Visvliet.
Alle deelnemers van Kern met Pit dingen mee naar de titel trofeewinnaar en maken kans op de Gouden Pit en een extra prijs van 3.000 euro! In de provincie Groningen zijn dat 6 initiatieven waaronder Droomtocht van Stichting Eise Eisinga Visvliet met het geheugenspel.
De stichting organiseert activiteiten op cultureel, educatief en recreatief gebied waarbij Eise Eisinga, voormalig inwoner van Visvliet, centraal staat.
Het memoryspel spel is een mooie aanvulling op de Eise Eisinga Droomtocht.
» Gelijk stemmen ( kan nog tot 15 januari 2026 )
Onderdeel van een groter geheel
Eise Eisinga Droomtocht Visvliet is een wandel/fietsroute door Visvliet geïnspireerd op voormalig inwoner Eise Eisinga, de bouwer van het wereldberoemde Planetarium in Franeker. Inmiddels is een aanzienlijk gedeelte van de Eise Eisinga Droomtocht gerealiseerd.
De volgende objecten zijn in en rondom Visvliet te vinden:
• Een mozaïekbank op De Omloop sinds 2017
• Zonnewijzer op het pleintje van Haringhuizen sinds 2018
• Wiskundige raadsel aan de Opslag sinds 2018
• Uitbeeldingen van de zons- en maansverduistering en de halve maan langs het Kerkenpaadje sinds 2018
• Bewegwijzeringsbord en bewegwijzeringspalen sinds 2020
• Planeetwijzer sinds 2021
• Kunstwerk Planeten op Vaas sinds 2022
• Stapstenen spel aan de Heirweg sinds 2022
Kern met Pit daagt mensen uit om hun droom voor de buurt binnen een jaar te realiseren. Het kan om allerlei ideeën gaan: van het opzetten van een buurtmoestuin tot het organiseren van een dorpstoneelstuk. Als het je directe omgeving maar verbetert of een impuls geeft.