Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn heeft het meeste kerkbezoek van Noorden

23 december 2016    Zuidhorn-nieuws
Dongeradeel meeste kerkleden van Noord-Nederland, maar Zuidhorn meeste kerkgangers
Dorpskerk zuidhorn

Dongeradeel heeft de meeste kerkleden (70,7 procent) van Noord-Nederland, maar Zuidhorn de meeste kerkgangers (46 procent).

Dat blijkt uit de cijfers over religie en kerkbezoek van het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS) in Den Haag over de afgelopen vijf jaar op basis van steekproeven. Voor het eerst zijn de gegevens per burgerlijke gemeente uitgesplitst. De eilanden zijn buiten beschouwing gelaten.

Top 3 in Groningen

Het CBS heeft de kerkgang van mensen vanaf achttien jaar in beeld gebracht. De top 3 van noordelijke gemeenten met het hoogste kerkbezoek is geheel in de provincie Groningen te vinden. Wanneer gekeken wordt naar mensen die minimaal eenmaal per maand naar de kerk gaan staat de gemeente Grootegast op 2 (42,4 procent van de inwoners) en Bedum op 3 (38 procent).

De kerkgangers-top 3 van Friesland: Dongeradeel (36,5 procent) Ferwerderadiel (35 procent) en op een gedeelde derde plaats Achtkarspelen (33,5 procent) en Dantumadiel (33,2 procent). Maar als gekeken wordt naar het aantal mensen dat zich desgevraagd kerkelijk noemt, valt op dat Dongeradeel in het Noorden met stip bovenaan staat: 70,7 procent.

In de noordelijke kerkelijkheid-top 3 staat Grootegast op 2 (65,8 procent) en Zuidhorn op 3 (64,7 procent). In Drenthe is de hoogste kerkelijkheid in Hoogeveen te vinden (54,5 procent). Daarmee staat Hoogeveen op een vijfde plaats. Kollumerland staat met 61,8 procent op 4.

Drenthe

In Drenthe is Hoogeveen ook de gemeente met de meeste kerkgangers: 24 procent. Meppel staat op 2 (19,3 procent) en Assen op 3 (18,8 procent).

Landelijk gezien staat Zuidhorn qua kerkgang op de achttiende plaats. Het hoogste kerkbezoek van het land is op Urk (93,6 procent), gevolgd door Bunschoten (66,2 procent) en Staphorst (60,2 procent). De top 3 van gemeenten met het laagste kerkbezoek: Beemster (2,9 procent), Menterwolde (3,5 procent) en Wormerland (5,3 procent).

Vooral in de provincie Groningen zijn de verschillen in kerkbezoek tussen gemeenten groot. Naast Menterwolde zitten meer gemeenten onder de 10 procent kerkgangers: Bellingwedde (7,1 procent), Pekela (7,3 procent), Oldambt (8,2 procent) en in Drenthe gaat het om Aa en Hunze (8,7 procent) en Noordenveld (9,8 procent).

De kerkgangers in het Noorden zijn vooral van protestantse huize. En in die categorie doen de gereformeerden het weer het best.

 

DvhN/Wim Schrijver

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →