Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Schoolbus lauwerzijl schollema

Om het schoolvervoer van kinderen uit Lauwerzijl op een duurzame manier te waarborgen, heeft de vervoerscommissie Lauwerzijl eenmalig een beroep gedaan op de gemeente Westerkwartier voor de financiering van een elektrische schoolbus. Op dinsdag 24 juni r werd de nieuwe bus feestelijk in gebruik genomen.

Met plek voor zeven kinderen hebben ouders uit het dorp nu een duurzame manier voor het vervoer van hun kinderen van en naar de basisschool. Met een chauffeursrooster rijden ouders uit het dorp zelf de dorpsbus tijdens de haal- en brengtijden. Deze vrijwilligers vormen een onmisbare schakel in het dagelijks leven van het dorp.

Achtergrond
Van 1920 tot 1999 had Lauwerzijl een eigen christelijke basisschool. Door een dalend leerlingenaantal werd de school gesloten. Om de kinderen naar hun nieuwe school in Grijpskerk te kunnen vervoeren, werd destijds een schoolbus aangeschaft. Deze kon worden bekostigd met de opbrengst van de verkoop van de voormalige meesterwoning. Het resterende bedrag werd ondergebracht in het vervoersfonds Lauwerzijl. Dankzij bijdragen van ouders en donateurs kon het onderhoud en de brandstof jarenlang worden bekostigd.

Nieuwe elektrische bus
De oude bus is nu vervangen door een elektrische variant. Hoewel het dorp voldoende middelen had voor een standaard bus, ontbrak het aan budget voor een duurzame uitvoering. Dankzij een eenmalige gemeentelijke bijdrage en een aanvraag bij het Nationaal Programma Groningen kon de financiering alsnog rondkomen. Met deze investering is het vervoer voor de kinderen uit Lauwerzijl weer voor jaren verzekerd - én volledig uitstootvrij.

Wethouder Bé Schollema:
“Het is indrukwekkend hoe de vervoerscommissie jarenlang zelf het schoolvervoer heeft geregeld. Met deze elektrische bus is niet alleen het onderwijs voor kinderen uit Lauwerzijl verzekerd, maar maken we ook samen een duurzame stap richting de toekomst.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →