Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Toeristische ondernemers op de koffie bij de Hayemaheerd

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Samenwerking tussen de toeristische bedrijven bevorderen
Hayemaheerd-2018 (1)

Eens in de maand komen de leden van de ondernemers van de vereniging Toerisme Westerkwartier bij elkaar met het doel om elkaar beter te leren kennen en elkaars bedrijf te bekijken. Dit gebeurt op initiatief van Minke Kingma van Best Western Hotel restaurant Aduard. Het idee erachter is om samenwerking tussen de bedrijven te bevorderen. Uitvloeisels hiervan zijn bijvoorbeeld verschillende arrangementen.

Afgelopen woensdag was de Hayemaheerd in Den Ham de ontmoetingsplaats. Tijdens de gebruikelijke voorstelronde vertelden de aanwezigen over hun bedrijf en activiteiten. Zo opent binnenkort een nieuwe B&B in Lauwerzijl vertelde Ina van der Wal, serveert Minke Kingma binnenkort zelfgemaakt ijs van melk van Friese koeien en gaat het Legiomuseum in Grootegast flink uitbreiden met het Victoriemuseum en een drukkerijmuseum.

Tineke Algra van het Abeltasman Museum vertelde dat zij op termijn meer ruimte krijgen. De Kerk in Lutjegast krijgt een multifunctionele invulling waar ook het museum gebruik van kan maken.

De Hayemaheerd.
Tot slot kreeg het gezelschap een rondleiding door gastvrouw Wil Hoogeboom. Vanuit een wens om in het Noorden van het land een B&B te beginnen kochten zij in 2008 de Hayemaheerd.

Ze wilden er geen “doorsnee” B&B van maken en ontwikkelden allerlei plannen en ideeën. Het concept slapen in het stro kreeg veel aandacht in de pers wat het bedrijf een grote boost gaf. De locatie is uitermate geschikt voor feesten , vergaderingen ,workshops & trainingen.

Andere activiteiten, vaak in samenwerking met boeren in de omgeving zijn; schapen drijven, inboeringscursussen, waarbij gasten bij de boer aan de slag gaan, vaarsafari’s en bouwen met stro. Er kunnen in de boerderij 40 mensen slapen en daarnaast zijn er stro iglo’s, huifkarren een camping en een strokasteel.

Hayemaheerd
Jensemaweg 3
9883 TH Oldehove
Telefoon 050 – 40 30 9 30
 

» Meer over de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier

  • Hayemaheerd-2018 (2)
  • Hayemaheerd-2018 (3)
  • Hayemaheerd-2018 (4)
  • Hayemaheerd-2018 (5)
  • Hayemaheerd-2018 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bijeenkomst economische visie  (3)

Stakeholdersessie economische visie Westerkwartier

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Presentatie en input aanwezigen over verschillende thema´s
Lees verder →
Borg bijma faan

Monsterproces van Faan als on-line archief gelanceerd

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
De website monsterarchief.net bevat historische en archeologische stukken, onderzoeks- fragmenten en nieuwe kunstwerken
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Bespreking nieuw bestemmingsplan buitengebied Westerkwartier

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geen zienswijze meer indienen, wel inspreken tijdens raadsoverleg
Lees verder →
Hilly nieuwenhuis zunobri vrijwilliger van het jaar 2025

Hilly Nieuwenhuis Zunobri Vrijwilliger van het Jaar 2025

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
“je doet het toch met elkaar”
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (8)

Allerlei activiteiten tijdens Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Ondanks de warmte was er volop belangstelling
Lees verder →
Botsing noordhorn (1)-2

Auto belandt in sloot aan de Noorderweg in Noordhorn

21 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
mist transformator huisje op een haar na
Lees verder →