Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Toeristische ondernemers op de koffie bij de Hayemaheerd

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Samenwerking tussen de toeristische bedrijven bevorderen
Hayemaheerd-2018 (1)

Eens in de maand komen de leden van de ondernemers van de vereniging Toerisme Westerkwartier bij elkaar met het doel om elkaar beter te leren kennen en elkaars bedrijf te bekijken. Dit gebeurt op initiatief van Minke Kingma van Best Western Hotel restaurant Aduard. Het idee erachter is om samenwerking tussen de bedrijven te bevorderen. Uitvloeisels hiervan zijn bijvoorbeeld verschillende arrangementen.

Afgelopen woensdag was de Hayemaheerd in Den Ham de ontmoetingsplaats. Tijdens de gebruikelijke voorstelronde vertelden de aanwezigen over hun bedrijf en activiteiten. Zo opent binnenkort een nieuwe B&B in Lauwerzijl vertelde Ina van der Wal, serveert Minke Kingma binnenkort zelfgemaakt ijs van melk van Friese koeien en gaat het Legiomuseum in Grootegast flink uitbreiden met het Victoriemuseum en een drukkerijmuseum.

Tineke Algra van het Abeltasman Museum vertelde dat zij op termijn meer ruimte krijgen. De Kerk in Lutjegast krijgt een multifunctionele invulling waar ook het museum gebruik van kan maken.

De Hayemaheerd.
Tot slot kreeg het gezelschap een rondleiding door gastvrouw Wil Hoogeboom. Vanuit een wens om in het Noorden van het land een B&B te beginnen kochten zij in 2008 de Hayemaheerd.

Ze wilden er geen “doorsnee” B&B van maken en ontwikkelden allerlei plannen en ideeën. Het concept slapen in het stro kreeg veel aandacht in de pers wat het bedrijf een grote boost gaf. De locatie is uitermate geschikt voor feesten , vergaderingen ,workshops & trainingen.

Andere activiteiten, vaak in samenwerking met boeren in de omgeving zijn; schapen drijven, inboeringscursussen, waarbij gasten bij de boer aan de slag gaan, vaarsafari’s en bouwen met stro. Er kunnen in de boerderij 40 mensen slapen en daarnaast zijn er stro iglo’s, huifkarren een camping en een strokasteel.

Hayemaheerd
Jensemaweg 3
9883 TH Oldehove
Telefoon 050 – 40 30 9 30
 

» Meer over de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier

  • Hayemaheerd-2018 (2)
  • Hayemaheerd-2018 (3)
  • Hayemaheerd-2018 (4)
  • Hayemaheerd-2018 (5)
  • Hayemaheerd-2018 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →
Woonplannen

Bewonersavonden derde fase woonplannen van start

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In totaal komen er nog zes nieuwe woonplannen voor 24 dorpen
Lees verder →
Kabelgoottegels

Gemeente Westerkwartier start pilot met kabelgoottegels voor laden elektrische auto’s

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Met kabelgoottegels kan een laadkabel veilig in de stoep worden weggewerkt.
Lees verder →