Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

5 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Regenboog

In een inclusieve samenleving kan iedereen meedoen, ongeacht onderlinge verschillen. Daarom heeft de provincie de nieuwe subsidieregeling Diversiteit, Gelijkwaardigheid en Inclusie ontwikkeld. Met deze regeling kunnen Groningers kleinschalige of juist gemeente-overstijgende activiteiten organiseren. Deze activiteiten richten zich op het bestrijden van discriminatie en uitsluiting, en het vergroten van de zichtbaarheid, emancipatie en sociale acceptatie van verschillende doelgroepen. Voor 2025, 2026 en 2027 is er ieder jaar 150.000,- euro beschikbaar.

Waarom deze subsidieregeling?
In Noord-Nederland is het aantal meldingen van discriminatie in 2024 bijna 2,5 keer hoger dan het jaar ervoor, zo blijkt uit de Monitor Discriminatie 2024. Maar liefst vier op de vijf inwoners ervaren een toename van polarisatie, blijkt uit onderzoek van Sociaal Planbureau Groningen en Trendbureau Drenthe, de samenleving verhardt. Deze cijfers onderstrepen dat er nog veel voor nodig is om samen discriminatie tegen te gaan.  
Daarnaast sluit deze subsidieregeling naadloos aan op de ambities die uitgesproken zijn in het coalitieakkoord Mit Mekoar 2025-2027 en de Leefbaarheidsvisie 2024-2035 van de provincie Groningen. 

Wie kan de subsidie aanvragen?
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen. Er zijn twee subsidiebedragen: 5.000,- euro voor kleine lokale initiatieven en voor gemeente-overstijgende initiatieven kan maximaal 20.000,- euro aangevraagd worden. Hiermee hoopt de provincie samenwerking tussen gemeenten te stimuleren en het bereik van het initiatief te vergroten. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →