Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Luchtfietsen in nieuwe natuur Westerkwartier”

30 november 2017    Zuidhorn-nieuws
2800 ha natuur, wat doe je ermee?
Alv-toeristische-ondernemers-2017 (6)

Een spannend nieuw natuurgebied moet de in totaal 2800 ha nieuwe natuur worden in het Westerkwartier. Dat kwam naar voren in de jaarvergadering van de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier.

Na presentaties van Prolander en Nico Boele van Staatsbosbeheer over de, deels al ontwikkelde natuur, werden de leden uitgedaagd kansen en mogelijkheden te ontdekken voor hun bedrijf.

In het Zuidelijk Westerkwartier worden natuurontwikkeling en waterbergingsgebieden gecombineerd. Tegelijk worden er maatregelen op het gebied van waterkwaliteit, recreatie, landbouw, landschapsherstel en leefbaarheid genomen wat een impuls kan geven aan de lokale economie.

De toeristische ondernemers worden vroegtijdig bij het proces betrokken om zoals Prolander het stelt “het in één keer goed te doen”.

De uitgebreide robuuste en veerkrachtige natuur van het Zuidelijk Westerkwartier gaat zeker meer toeristen trekken. Want dit recreatief interessante gebied sluit aan op grote natuurgebieden rond de stad Groningen. Daar liggen dan ook kansen voor ondernemers op het gebied van recreatie en toerisme.

De leden gingen in kleine groepen brainstormen over mogelijkheden waarbij door Wil Hoogeboom van de Hayemaheerd aan met water meebewegende wandelpaden werd gedacht en een luchtfiets kabelbaan. Er zijn veel natuurgebieden dus dan dien je er een extra dimensie aan te geven. Ook werd er nadrukkelijk aandacht gevraagd voor toeristen tussen 20 en 30 jaar.

Het plan werd geopperd om met de groep op excursie te gaan in het gebied om ter plekke inspiratie op te doen.

Het project wordt gefaseerd uitgevoerd In 2027 moet de gebiedsontwikkeling Zuidelijk Westerkwartier helemaal klaar zijn. In 2020 moet de waterberging hebben gerealiseerd.

www.zuidelijkwesterkwartier.nl

  • Alv-toeristische-ondernemers-2017 (1)
  • Alv-toeristische-ondernemers-2017 (2)
  • Alv-toeristische-ondernemers-2017 (7)
  • Alv-toeristische-ondernemers-2017 (8)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →