Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Literaire avond Westerkwartier in Zuidhorn

29 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
23 maart in Grand Café en Logement In ’t Holt 1654
Dichtbij

In Grand Café en Logement In ’t Holt 1654 te Zuidhorn, organiseert de Rotary Club Groningen-West op 23 maart een Literaire avond ten bate van het Nico Sol Community Service fonds voor internationale humanitaire projecten (gezondheidszorg, armoede, ongeletterdheid, vluchtelingen).

Optredende dichters/schrijvers zijn Aly Freije, Jane Leusink, Willem Tjebbe Oostenbrink, Meindert Talma en Tom Withaar. Het begint om 20.15 en de presentatie is in handen van Remco Ekkers. Kaarten à €15,00 kunnen besteld worden via de website of aan de zaal worden gekocht.

www.dichterbijwesterkwartier.nl

 

Aly Freije heeft haar jeugd doorgebracht op het platteland in Oost-Groningen op de grens met Duitsland. In 2008 kreeg ze de Freudenthalprijs voor nieuwe Nedersaksische literatuur en in 2009 de Literaire Prijs Groningen van Stichting het Grun-neger bouk. Ze debuteerde met de Groningstalige bundel Wondpoeier (2009). In 2016 verscheen Door het vanggat en in 2018 De vloeivelden in (novelle).

Jane Leusink ontving in 2003 de C. Buddingh'-prijs voor haar dichtbundel Mos en gladde paadjes. Zij gaf nog vier dichtbun-dels uit: Erato, Er is weinig aan de lente veranderd, Tot alles goed strak staat, Een grazende streep in de lucht.

Willem Tjebbe Oostenbrink schrift ien t Grunnegs en ien t Nederlaands, veural poëzie, sums ok proza. Met zien gedich-ten won hij priezen as Freudenthal Aanmoedegengspries veur nije Nedersaksische literatuur (2010) en de Duutse Borslapries (2014). Johann Friedrich Dirksprijs 2017. In 2013 verscheen Opdreugde troanen; in 2017 Zolt en Stof.

Meindert Talma is een Nederlandse liedjesschrijver en muzi-kant. Hij trad jarenlang op als muzikant met zijn begelei-dingsband the Negroes. Hij componeerde de nummers zelf. Hij schreef o.a. Je denkt dat het komt, Kelderkoorts, Laat het orgel jammeren, Dammen met ome Hajo.

Tom Withaar was de eerste Jeugddichter van Zuidhorn. Hij publiceerde nog geen bundel.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →