Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Iwemaboerderij in Oostergast Zuidhorn wordt Innovatieboerderij. Renovatie gestart

14 november 2016    Zuidhorn-nieuws
29 november informatiebijeenkomst aanwonenden en andere belangstellenden
Innovatieboerderij2

De Gebiedscoöperatie Westerkwartier werkt op dit moment aan een plan om op de locatie van de Iwemaboerderij in de Oostergast in Zuidhorn een Innovatieboerderij te realiseren. Een heel bijzonder proces waarin de Gebiedscoöperatie en de gemeente samen met de regionale onderwijsinstellingen, lokale ondernemers en bewoners de krachten gaan bundelen om het meest vooruitstrevende gebouw in de regio te realiseren. De Iwemaboerderij is al een aantal jaren niet meer in bedrijf als boerderij. In afwachting van de plannen heeft de boerderij lange tijd leeg gestaan. Het voorhuis is wel bewoond geweest.

Sloopwerkzaamheden
De staat van de schuur van de boerderij is de laatste tijd zo slecht geworden, dat deze gevaar oplevert. De gemeente laat daarom de schuur slopen. Daarbij verwijdert de sloper ook een geringe hoeveelheid asbest, dat in de schuur en het voorhuis is gevonden. Een gecertificeerd sloopbedrijf voert de sloopwerkzaamheden uit. Het bedrijf begint in de loop van week 46 met de werkzaamheden. Zij beginnen met de asbestsanering en slopen daarna de schuur. Het voorhuis blijft verder behouden. De planning is dat de sloopwerkzaamheden voor het einde van het jaar zijn afgerond. De omwonenden zijn per brief op de hoogte gesteld van de werkzaamheden.

Innovatieboerderij
Het plan voor de Innovatieboerderij begint steeds meer vorm te krijgen. De Gebiedscoöperatie wil de omwonenden en andere belangstellenden daar graag over vertellen en organiseert daarom een informatiebijeenkomst. Deze bijeenkomst is dinsdag 29 november aanstaande van 19.30 - 20.30 uur in zalencentrum Balk in Zuidhorn.

Meer informatie
Op http://www.innovatieboerderij.nl is meer informatie te vinden over de plannen voor deze innovatieve ontwikkeling.

» Eerder verschenen 8 december 2015 Innovatieboerderij Zuidhorn volledig werk-leer traject

» Eerder verschenen 30 mei 2017 Innovatieboerderij Zuidhorn; Samen innovatief & duurzaam

» Eerder verschenen 27 juni 2016 Gebiedscoöperatie presenteert de Innovatieboerderij aan het publiek

  • Innovatieboerderij
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Altaar jozefkerk de gast

Bezoek op Open Monumentendag de Jozefkerk

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De Jozefkerk in Zuidhorn bevat een aantal bijzondere kerkschatten.
Lees verder →
De eendracht - sebaldeburen,  stichting groninger molenpolders

Open MonumentenDag - PoldermolenDag Westerkwartier

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens Open MonumentenDag, op 13 en 14 september, kunt u een leuke fietsroute volgen langs 3 poldermolens in het Westerkwartier.
Lees verder →
Pubertastisch! 2025

Pubertastisch! Help, mijn puber leeft online!

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoe blijf je als ouder in contact met je (bijna-)puber in een wereld vol TikTok, Snapchat en groepsdruk?
Lees verder →
Subsidie isoleren

Start isolatieaanpak Westerkwartier

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 11 september start wethouder Bé Schollema om 11.00 uur in het gemeentehuis van Zuidhorn officieel de isolatieaanpak van het Westerkwartier en Nij Begun.
Lees verder →
Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier organiseert bijeenkomsten voor startende ondernemers

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
combinatie van praktische informatie en inspirerende ondernemersverhalen
Lees verder →
De verbiending zomer

Podcast ‘De Verbiending’ loopt rustig door

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
aandacht besteed aan natuur en landschapsgeschiedenis van het Westerkwartier
Lees verder →