Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Belangstelling Presentatie uitwerking centrumvisie Zuidhorn

6 maart 2025    Zuidhorn-nieuws
Na bouwvak start met de uitvoering
Informatiebijeenkomst hooiweg (2)

Dinsdag 4 maart organiseerde de gemeente een inloop over de uitwerking van de Centrumvisie Zuidhorn in het gemeentehuis. Ambtenaren en medewerkers van Wold & Waard waren aanwezig om de plannen toe te lichten.

Op detailkaarten was te zien hoe de pleinen en straten groener worden ingericht en de kruisingen aangepast.

De Markt
Ondanks de groene oases is er plek voor de marktkooplieden, wel zal een der vrachtwagens tijdens marktdag deels op de rijbaan komen te staan. 

Verkeerssituatie kruisingen
De kruisingen, Beatrix/Emmalaan, Wilhelminalaan en naar parkeergarage Aldi/Poiesz worden verhoogde, gelijkwaardige kruisingen. Hierdoor wordt de snelheid eruit gehaald en is men er gelijk bewust van dat er een winkel/centrum gebied wordt be(t)reden.

 Wold & Waard was aanwezig met informatie over hun nieuwbouwplan aan de Burgemeester Kruisingalaan in Zuidhorn. De plannen zijn op dit moment nog niet heel concreet.

Woningbouw Wold & Waard
Op het nu braak liggend terrein gaat Wold & Waard (huur)woningen bouwen. Nu ook het pand op de hoek is gekocht zijn de plannen gewijzigd. In plaats van openbare parkeerruimte ervoor, met groen en als consequentie dat bewoners een parkeerplek in de parkeergarage krijgen schuift het gebouw op naar voren en komt er openbare parkeerruimte achter. Omdat het perceel nu groter is kan het gebouw ook groter én hoger worden. Definitieve ontwerpen zijn er nog niet, een prijsvraag onder architecten wordt uitgeschreven. De planning is om eind 2026 te starten met de bouw (ijs, weder en bezwaren dienende )

Tijdsplan 2025
Maart: Aanpassingen plan nav overleg en inloop
April/Mei: Vaststellen uitwerkingsplan door B & W
Juni/juli: Aanbesteding
Na bouwvak: Start uitvoering, gefaseerd
1- Overtuinen, Dorpsvenne, Nieuwstraat, Hoofdstraat, kruizingen bij Aldi/Poiesz en Beatrix-Emmalaan
2- Na voltooiing plan Wold & Waard; Burgemeester Kruisingalaan en kruising.

Leden van de zakenkring kregen 27 februari al een presentatie van de plannen. » Lees daarover

  • Informatiebijeenkomst hooiweg (1)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →