Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Zwerfvuilactieaduard

Vooraf gonsde het al van spanning onder de kinderen, vertelde juf Marloes, directeur van de school. Het voelde aan als een feest, dit jaarlijkse gebeuren, waarbij vele scholen uit het Westerkwartier gingen 
meedoen, met in totaal zo’n 2500 kinderen.
Van de Adeborg deden ongeveer 135 kinderen mee. Ze hielden op het schoolplein een flink aantal actieborden omhoog en de inhoud loog er niet om.

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot” maakte deel uit van de actieleuzen.
Samen met wethouder Bé Schollema opende Linda de dag. De wethouder wees op het belang van een schone omgeving en moedigde de kinderen aanhiervoor hun best te doen.

Er was met pijltjes een parcours uitgezet en er waren “afvalbakken” neergezet met tekst. Kinderen uit de hoogste groep werden in twee teams ingedeeld. Op een signaal van de wethouder kozen de kinderen een stuk afval uit een hoop midden op het plein, volgden de aangegeven route en deponeerden het afval in de juiste “bak”. De twee indrukwekkenduitziende afvalmascottes liepen intussen jurylid, hielden een oogje in het
zeil. Er kon helaas geen winnaar worden aangewezen, want de teams waren precies tegelijk klaar en ze hadden geen fouten gemaakt. De prijs bestond uit een appeltje voor iedereen. Daarna kondigde juf Marloes de start aan van de opruimactie. Gewapend met afvalzakken, prikstokken, grijpers en handschoenen gingen alle kinderen op pad, eerst in de omgeving van de school, maar ook de verdergelegen wijken kregen een beurt. Op weg naar een schone wereld! Een doel om na te streven!
Laura Gall - NDCE
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →