Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Uitwerking Centrumvisie valt goed bij ondernemers, paar aandachtpuntjes

28 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Overtuinen aangepakt maar ook geld voor Dorpsvenne, Nieuwstraat en Hoofdstraat
Centrumvisie uitwerking 2025 (5)

Donderdag 27 februari werd de uitwerking van de Centrumvisie gepresenteerd aan leden van de Zakenkring en andere ( vastgoed ) ondernemers

Projectleider Centrumvisie Zuidhorn Femke Roodbergen is met een team al behoorlijk wat tijd bezig om dit project vorm te geven, in november 2022 werden de ondernemers voor het eerst geïnformeerd.

Deze avond waren de plannen concreter uitgewerkt; de markt heeft zijn plek ( blijft toch op Overtuinen en verhuist niet waar eerder sprake van was), Overtuinen wordt een plek met groene oases ( delen van de trappen worden vervangen door veel groen ) en ook Dorpsvenne, Nieuwstraat, Hoofdstraat en Holtplein worden nu definitief meegenomen in de vergroening. ( Financiën daarvoor waren in een eerder stadium nog onzeker maar zijn nu, ondanks het ravijnjaar, toegezegd ) Het wordt geen staaldraden constructie met hangend en klimmend groen om de pleinen te verbinden maar Geveltuintjes, Groene pilaren en verschillende boomsoorten.

Na, maar vooral tijdens de presentatie, werd er een groot aantal vragen gesteld en suggesties gedaan.

De Markt
Ondanks de groene oases is er plek voor de marktkooplieden, wel zal een der vrachtwagens tijdens marktdag deels op de rijbaan komen te staan. Op de opmerking dat er daardoor verkeerschaos ontstaat, ook omdat naast AH zeker weer auto’s parkeren, werd gezegd om dat in verhouding te zien, in een dorp zijn 4 auto’s al een file, in de randstad zou men daar erg jaloers op zijn.

Verkeerssituatie kruisingen
De kruisingen, Beatrix/Emmalaan, Wilhelminalaan en naar parkeergarage Aldi/Poiesz worden verhoogde, gelijkwaardige kruisingen. Hierdoor wordt de snelheid eruit gehaald en is men er gelijk bewust van dat er een winkel/centrum gebied wordt be(t)reden.

Beheer van het groen ( Dorpstuinman )
Op de afbeeldingen ziet alles er mooi groen uit maar hoe zit dat met het onderhoud? Daar is in principe in voorzien in het budget maar…. Er bestaat een zogenaamd beeldkwaliteitsplan en dat is momenteel, gezien de beleving van inwoners minimaal. Over het beheer bestaan veel zorgen. Het idee van een Dorpstuinman? klinkt dan goed.

Kindvriendelijk
Geen fonteintje, het is meermalen voorgesteld. Maar op nadrukkelijk verzoek van Zakenkring voorzitter Lotte wordt, nu serieus, gekeken naar een plek voor een “speeltoestel”. Dat zou op het verhoogde plein voor Aldi/Poiesz kunnen of bij in ’t Holt.

Woningbouw Wold & Waard
Op het nu braak liggend terrein gaat Wold & Waard (huur)woningen bouwen. Nu ook het pand op de hoek is gekocht zijn de plannen gewijzigd. In plaats van openbare parkeerruimte ervoor, met groen en als consequentie dat bewoners een parkeerplek in de parkeergarage krijgen schuift het gebouw op naar voren en komt er openbare parkeerruimte achter. Omdat het perceel nu groter is kan het gebouw ook groter én hoger worden. Definitieve ontwerpen zijn er nog niet, een prijsvraag onder architecten wordt uitgeschreven. De planning is om eind 2026 te starten met de bouw (ijs, weder en bezwaren dienende )

Tijdsplan 2025
Maart: Aanpassingen plan nav overleg en inloop
April/Mei: Vaststellen uitwerkingsplan door B & W
Juni/juli: Aanbesteding
Na bouwvak: Start uitvoering, gefaseerd
1- Overtuinen, Dorpsvenne, Nieuwstraat, Hoofdstraat, kruizingen bij Aldi/Poiesz en Beatrix-Emmalaan
2- Na voltooiing plan Wold & Waard; Burgemeester Kruisingalaan en kruising.

Eerst bestrating, dan groen, exacte planning en doorlooptijd nog niet in detail bekend.

Wordt vervolgd.

Dinsdag 4 maart organiseert de gemeente een openbare inloop over de uitwerking van de Centrumvisie Zuidhorn. U bent van harte welkom van 17.00 - 19.30 uur bij gemeentehuis Zuidhorn aan de Hooiweg 9.
» Meer daarover en het dossier

  • Centrumvisie uitwerking 2025 (4)
  • Centrumvisie uitwerking 2025 (7)
  • Centrumvisie uitwerking 2025 (8)
  • Centrumvisie uitwerking 2025 (9)
  • Centrumvisie uitwerking 2025 (2)
  • Centrumvisie uitwerking 2025 (3)
  • Centrum 2025 voor aanpassing (1)
  • Centrum 2025 voor aanpassing (4)
  • Centrum 2025 voor aanpassing (2)
  • Centrum 2025 voor aanpassing (3)
  • Www.welkominzuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →