Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘Weerom noar Zuudhörn’

14 februari 2016    Zuidhorn-nieuws
Jan Henk de Groot speelt in geboorteplaats
Jan henk de groot

Oud Zuidhorner Jan Henk de Groot is momenteel bezig met het maken van zijn setlijst voor het 'Weerom noar Zuudhörn' concert op 12 maart in Cultureel Centrum Zuidhorn..

Veel van de liedjes op Weerom gaan over Zuidhorn.  Jan Henk heeft veel herinneringen aan zijn geboortedorp;  van kleuterschool Bambie tot Gospelgroep The Singing Messengers, de zwemochtenden in De Dobbe met de bejaarden en de echte winters toen je nog overal mooi kon schaatsen.

De singer-songwriter werd bekend onder de naam Henkus. In 2002 won hij o.a. de publieksprijs tijdens de GPVN en de 3FM demo award. De single She’s the girl werd een bescheiden hit en zorgde vooral in Noord Nederland voor bekendheid. In 2007 stopte de band en Jan Henk nam meer tijd voor werk en gezin. In 2010 was dit gezin ook weer een reden om de muziek op te pakken.

Jan Henk’s zoon Riff werd drie jaar geleden geboren met een slokdarmafsluiting. Het eerste jaar van zijn leven speelde zich daarom voornamelijk af in ziekenhuizen. Als een soort dagboek schreef Jan Henk 10 liedjes over zorgen, tegenslagen en hoop.

 Naast zijn Engelstalig werk zingt en schrijft Jan Henk ook liedjes in het Gronings. Regelmatig kwamen zijn ‘Kielsterachterweg’, ‘T Leste laid’ en ‘Aaltied zo’ al voorbij op de radio.

 

'Zuudhörn in d’zummer van twijentachteg
Doe Maar en Dutch boys, ook Vulcano was machteg
Sundoagsmorgens eerst noar kerk, den gaauw weer krözzen in t paark
Op n nije krösfiets, van opa kregen
Bie d’baauw van t Akkerend, in zun of regen
Dukes of Hazzard, General Lee, deur Troelstraweg op t achterwiel'

  • Agenda jan henk de groot
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →