Het vak hoort structureel tot de moeilijkst te vervullen vacatures in het voortgezet onderwijs. Flexibel werken biedt daarvoor een uitkomst, voor scholen én voor docenten zelf.
Een wiskundeles die wordt overgenomen door een docent van een ander vak. Een sectie die roostertechnisch moet puzzelen om alle klassen te bedienen. Op veel scholen in de regio is dat inmiddels de dagelijkse praktijk.
Soms betekent het dat een klas een tijd lang zelfstandig moet werken uit het lesboek, zonder vakdocent voor de klas. Voor eindexamenklassen is dat extra lastig, want de druk om op tijd de stof te behandelen loopt op.
Waarom wiskunde structureel schaars blijft
Uit cijfers van de Rijksoverheid blijkt dat het lerarentekort de komende jaren verder oploopt, met bèta- en exacte vakken als hardnekkigste categorie. Wiskunde staat daarbij al jaren bovenaan de lijst van vakken waarvoor scholen het langst moeten zoeken.
Voor kleinere scholen in een regio als Zuidhorn is dat extra voelbaar. Een enkele vacature die openstaat, raakt daar al snel het hele rooster van een leerjaar.
Veel wiskundedocenten werken ook parttime, wat het vinden van een volledige formatie moeilijker maakt. Een school met twee parttime docenten wiskunde heeft al snel drie of vier verschillende roosters om mee te schuiven.
Flexibel werken als aanvulling op het docententeam
Niet elke wiskundedocent wil zich binden aan één school voor onbepaalde tijd. Sommigen willen liever ervaring opdoen op verschillende scholen, of combineren lesgeven met ander werk.
Denk aan een docent die twee dagen per week lesgeeft en de rest van de week een eigen bijlesbureau runt. Of iemand die na een sabbatical weer wil beginnen, maar nog niet vol wil draaien.
Wie op zoek is naar Maandag vacatures in het onderwijs, vindt functies als docent wiskunde bij scholen in de regio Zuidhorn en daarbuiten. Van tijdelijke invalwerkzaamheden tot langere aanstellingen.
Wat flexibele inzet oplevert voor de klas
Een school die snel een ervaren wiskundedocent kan inzetten, voorkomt dat lessen structureel wegvallen. Voor de docent zelf betekent het afwisseling en de kans om verschillende schoolteams te leren kennen.
Sterker nog: docenten die op meerdere scholen lesgeven, brengen vaak lesmethoden mee die elders al goed werken. Dat komt uiteindelijk de leerlingen ten goede.
Een docent die bijvoorbeeld op een vmbo en een havo lesgeeft, ziet sneller wat werkt voor verschillende soorten leerlingen.
Werkplezier & impact
Wiskunde lesgeven betekent leerlingen helpen grip te krijgen op abstracte begrippen. Het moment waarop een leerling een lastige som eindelijk doorgrondt, blijft de reden waarom veel docenten het vak blijven kiezen.
Denk aan een leerling die al maanden vastloopt bij algebra en dan opeens, na een goede uitleg, het licht ziet. Zulke momenten wegen zwaar, ook al duren ze soms maar een paar seconden.
Die voldoening verandert niet door flexibel te werken. Je staat nog steeds voor de klas, op basis van een opdracht die bij jou past.
Werken bij Maandag®
Sta je te popelen om weer voor de klas te staan, maar dan op jouw voorwaarden? Bij Maandag® vind je opdrachten als docent wiskunde bij scholen in Zuidhorn en ver daarbuiten. Je krijgt een adviseur die met je meedenkt en een salaris dat recht doet aan je ervaring. Ook bepaal je zelf welke opdrachten je aanneemt.
Net je bevoegdheid gehaald of al jaren voor de klas: er is altijd een school die bij je past.
Nieuwsgierig geworden? Neem contact op met Maandag® en hoor welke scholen in de regio nu naar een wiskundedocent zoeken.