Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Watersportsteiger Visvliet geopend (foto’s)

14 maart 2014    Zuidhorn-nieuws - fotos
Mooi staaltje van samenwerking over de grenzen en burgerparticipatie
Opening steiger visvliet (104)

Nu nog een terrasje of ijskraam en de watersporttoeristen kunnen komen. Er is al wel over gesproken  maar er zijn nog geen vastomlijnde plannen in die richting aldus Aly Frik van Dorpsbelangen Visvliet. Dit zei ze tijdens de feestelijke opening van de aanlegsteiger aan de rand van het dorp. Na enkele woorden van gedeputeerde Staghouwer ( Groningen ) en wethouders Jelle Boerema van Kolummerland  en Fred Stol van Zuidhorn werd de openingshandeling verricht. De heren Staghouwer en Stol roeiden naar Friesland en pikten daar wethouder Boerema en een kist op met daarin vlaggen. Deze vlaggen werden gehesen aan de kant van Groningen in Visvliet.  Vervolgens legde een boot aan met daarop een kunstenaar die de komende periode samen met de bewoners een spektakel gaat organiseren in de traditie van “Ruige Paradijs” en “Swet” waarvoor de steiger dienst gaat doen als podium.

Met het schenken van een jenever of een Fladderak, de huisborrel van Zuidhorn werd de opening beklonken.

Na  lange voorbereiding is de watersportsteiger in Visvliet binnen drie maanden geplaatst. De firma Oosterhof-Holman sloeg de palen in de bodem van de Lauwers,  maakte met veel vakmanschap de grondvorm van de steiger, het remmingswerk de kleine helling voor lichte bootjes. Vrijwilligers van Visvliet zetten er de plankiers en de radkering op en maakten het verder af met toegangvlonders, picknick banken en een aanplakbord. Vrijwilligers Theo Postma en Gerrit Frik kwamen elke dag even kijken om het proces te begeleiden.

En de steiger zelf, meandert mee met de kronkels van de Lauwers, zomooi. De bijzondere steiger, betaald met Europees, provinciaal en gemeentelijk geld uit Groningen maar met de poten in de Friese klei.

 

» een fotoimpressie

  • Opening steiger visvliet (18)
  • Vrijwilligers Theo Postma en Gerrit Frik kwamen elke dag even kijken om het proces te begeleiden.
  • Opening steiger visvliet (26)
  • Opening steiger visvliet (49)
  • Opening steiger visvliet (54)
  • Opening steiger visvliet (56)
  • Opening steiger visvliet (63)
  • Opening steiger visvliet (75)
  • Opening steiger visvliet (83)
  • Opening steiger visvliet (95)
  • Opening steiger visvliet (112)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Uitnodiging netwerbijeenkomst samen vrijwillig westerkwartier (1)

Netwerkbijeenkomst van Samen Vrijwillig Westerkwartier

27 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
dinsdag 4 november 2025
Lees verder →
Degeinexpress3

‘De Gein Express dendert door!’

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
`Wij houden van lachen. Wij houden van avonden vol plezier`
Lees verder →
Jeugd talero 1 in zwolle

Eerste uitwinst jeugd Talero 1 in Zwolle

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
uitslag had nog groter kunnen uitvallen
Lees verder →
Herfst kind natuur

Week van de Pleegzorg

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Is jouw huis een tweede thuis?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Tweede Kamerverkiezing 2025, takkenroute & Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 oktober
Lees verder →
Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →