Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

VVD‘er stoort zich aan bijnaam plein Zuidhorn

16 maart 2014    Zuidhorn-nieuws
“ sanctioneren van het Russisch beleid “
Rene westerhof dijkinga op het Rode Plein (postadres overtuinen)

Lijsttrekker van de VVD René Westerhoff-Dijkinga stoort zich er aan dat het plein Overtuinen in Zuidhorn genoemd wordt als het Rode plein.

Het rode plein doet hem denken aan het Rode Plein in Moskou en aan de huidige president Vladimir Poetin.  De volgens hem stalinistische en tsaristische president is verantwoordelijk voor massale schendingen van mensenrechten, invasie van een soevereine staat Oekraïne, homo haat en ondemocratisch gedrag.
 

“Wat begonnen als een grap van wethouder Jan Oomkes (PvdA) is uitgelopen als een steun aan Poetin. Het benoemen van de Overtuinen als het Rode Plein stoort me echt en zie ik als sanctioneren van het Russisch beleid”.

Wethouder Oomkes zegt het erg gezochte onzin te vinden en meldt via twitter; “Een plein met rode klinkers heet in de volksmond Rode Plein en postadres Overtuinen! Heeft dus niets met suggesties René Westerhoff te maken”

Als de Overtuinen al een andere naam nodig heeft, dan is Westerhoff-Dijkinga voor de naam “Regenboogplein”.  Hij schrijft;”Afgelopen zaterdag stonden alle politieke partijen hun boodschap voor de verkiezingen van de gemeenteraad te verkondigingen. Democratie optima forma, wat je in Rusland onder Poetin niet ziet.  Hij roept op zijn petitie te tekenen om de Overtuinen niet het rode plein te noemen, maar het “Regenboogplein” als hulde aan onze democratie en diversiteit in onze samenleving”. 

Het is overigens onduidelijk hoe en waar die petitie te tekenen is ook al omdat de VVD 'er zijn bericht ondertekend met de facebookpagina van de PvdA. Mocht u willen reageren dat kan dat hieronder.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grootste vis pim griffioen

Sportieve ochtend op de vissteigers

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen buiten zijn, leren, plezier maken en respect hebben voor vis en natuur
Lees verder →
Evert van der weit, kampioen jur jansonius en ruben talen

Jur Jansonius clubkampioen Talero

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgende week clubkampioenschappen van de jeugd
Lees verder →
Kinderfietsroute

Ga op fietsavontuur met je klein kinderen!

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen lekker fietsen en veel ervaring opdoen? Dat is niet alleen superleuk, maar ook nog eens goed voor de verkeersveiligheid voor je kleinkind én voor jezelf.
Lees verder →
Regenboog

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Lees verder →
Driewielfiets senior groningen bereikbaar - stella dekker fotografie  (7)

Gratis een elektrische driewielfiets uitproberen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Inwoners van de provincie Groningen kunnen vanaf maandag 7 juli een week lang gratis een elektrische driewielfiets uitproberen.
Lees verder →
Voederhaag koeien

De provincie helpt de Groningse landbouw te verduurzamen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Een fikse korting op bomen, heggen, kruidenrijke grasmengsels voor melkveehouders en klavermengsels voor akkerbouwers
Lees verder →