Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Voorbereidingen aanleg Kunstgrasveld Hockey in volle gang

16 april 2018    Zuidhorn-nieuws
Start aanleg medio juni, gereed in september
Tiemen baar-hockey

De hockeyvereniging MHCW uit Zuidhorn groeit de laatste jaren gestaag o.a. door de uitbreiding van het dorp. Gezien de aantoonbare ledengroei van de laatste jaren is het zeer aannemelijk dat de vereniging verder gaat groeien. De gemeente heeft € 350.000 uitgetrokken voor een extra kunstgrasveld op het terrein waar voorheen zwembad de Waterborgh lag.

In januari is er een eerste gesprek geweest tussen de gemeente, adviesbureau ASC uit Velp en de hockeyvereniging. Er is gesproken over de behoeftes en mogelijkheden. Het bestek en een plan van aanpak wordt binnenkort gepresenteerd en eventueel aangepast.

Tiemen Baar van de gemeente denkt medio juni met het werk te kunnen beginnen. Hij is niet alleen voorbereider maar ook nadrukkelijk aanwezig bij de uitvoering van de werkzaamheden. Collega Johan Boon, is als beleidsmedewerker betrokken.

De enorme bult grond is al weggehaald waarvan een deel op het natuureiland in de Oostergast is terecht gekomen. Er zal een aantal bomen verdwijnen om plaats te moeten maken voor het veld maar de gemeente heeft een herplantingsplicht.

De verwachting is dat het veld in september gereed is.

De foto's zijn gemaakt op woensdag 11 april tijdens een kennismakingsmiddag voor de jeugd. Ook komende woensdag, 18 april kunnen kinderen van 4 tot 8 jaar komen proberen of hockey iets voor hun is. Kom in sportkleren en sportschoenen. Een hockeystick krijg je te leen. Hockeyclub MHCW zit aan het Van Starkenborghkanaal Zuidzijde 2 in Zuidhorn.

 

Zuidhorn heeft 32 jaar geleden, als een van de eerste gemeentes het huidige hockeyveld aangelegd. Destijds werd het ook gebruikt voor voetbal. Toen het eerste kunstgrasveld voor vvZuidhorn werd aangelegd is tegelijkertijd de toplaag van het hockeyveld vervangen. “Dat gaat nog wel een tijdje mee” zegt Tiemen.

Adviesbureau ASC heeft meer werk voor de gemeente gedaan zoals Planvoorbereiding en aanbesteding kunstgras voetbalvelden, Toepassing digitaal logboek voor beheer 13 natuurgrasvelden ( 2016), Opstellen onderhoud- en beheerbestek buitensportaccommodaties (2015), Kwaliteitsbeoordeling en opstellen renovatie- en ombouwadvies zes tennisbanen zandkunstgras rood ( 2014)

  • Hockey (11)
  • Hockey (1)
  • Hockey (2)
  • Hockey (3)
  • Hockey (4)
  • Hockey (5)
  • Hockey (6)
  • Hockey (7)
  • Hockey (8)
  • Hockey (9)
  • Hockey (10)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →