Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Viering Dag van de Arbeid met Max van den Berg

6 mei 2023    Zuidhorn-nieuws
Traditiegetrouw werd het lied ‘de Internationale’ gezongen.
Max van den berg

Aduard - Maandag 1 mei vierden de afdelingen PvdA Westerkwartier en PvdA Het Hogeland gezamenlijk de Dag van de Arbeid in Aduard. Naast aandacht voor jubilarissen en een geweldig optreden van DUW, hield oud-politicus en voormalig Commissaris van de Koning(in) Max van den Berg een lezing over het heden en verleden van de sociaal democratie.

De bijeenkomst begon met het uitreiken van jubileumspeldjes aan de leden die 25, 50 of 75 jaar lid zijn van de PvdA. Die ochtend waren partijleden al langs geweest bij de leden van 65 jaar en ouder voor het bezorgen van een rode roos. Heel dankbaar werk en goed voor leuke, interessante en vaak waardevolle gesprekken.

Traditiegetrouw werd het lied ‘de Internationale’ gezongen. Muzikaal werd de viering van de Dag van de Arbeid omlijst door 2 optredens van de Dames Uit Westerkwartier (DUW) waarbij verhalen over armoede en sociale uitsluiting werden afgewisseld met bijpassende maar toch veelal vrolijke liedjes. Ze brachten de stemming er goed in.

Bijzondere gast op de Dag van Arbeid was partijprominent Max van den Berg. Hij hield een toespraak over de betekenis van de sociaal democratie vandaag de dag. Hij nam ons daarin mee in de tijd vanaf het moment van het opgaan van de SDAP in de PvdA, de opkomst van de PvdA in de jaren 50, 60 en 70, de crisis in de jaren 80 met zeer hoge werkloosheid en veel arbeidsongeschikten tot op het moment waar we nu staan met de sociaal democratie.

Gezien de nog steeds actuele zaken als verschillen in beloning tussen mannen en vrouwen, kinderarbeid en andere vormen van uitbuiting blijft het volgens Max van den Berg heel hard nodig om de Dag van de Arbeid in stand te houden en bij deze zaken stil te blijven staan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →