Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Uitslagen PV Naar Huis

18 mei 2018    Zuidhorn-nieuws - Sport
Verslag van wedvlucht vanuit Isnes op zaterdag 05 mei 2018 en vanuit Quiévrain op zaterdag 12 mei 2018
Pv naar huis (1)

Vorige week hebt u het wekelijkse verslag van de wedvlucht van de postduivenvereniging te Zuidhorn moeten ontberen. Schrijver van de verslagen meende dat zijn PC kapot was, maar later bleek de storing te berusten op een loszittend stekkertje. Een beetje dom dus.

Op bevrijdingsdag gingen de duiven los in de Belgische plaats Isnes bij een strak blauwe hemel, een zwakke tot hooguit matige noord-oosten wind en een temperatuur die van 10 graden geleidelijk naar 20 graden Celsius opliep. De circa 325 km werd het snelste afgelegd door de doffer "405" van Johan Moes met een snelheid van bijna 72 km per uur. Deze duif was de zaterdag ervoor ook al als eerste afgevlagd in onze vereniging en eindigde nu als tweede in het Westerkwartier en als 6e van alle 11322 duiven uit de provincie Groningen die in Isnes tegelijk werden losgelaten. Een puike prestatie dus, te meer omdat de weersomstandigheden niet gemakkelijk waren. Pas na 50 minuten was een derde van alle duiven uit onze vereniging weer thuis, terwijl dat normaal een kwartier eerder het geval zou moeten zijn geweest.

Op afgelopen zaterdag 12 mei zette de "405" weer een schitterende prestatie neer door nu voor de derde keer in dit nog prille wedstrijdseizoen winnaar in de vereniging te worden, ditmaal vanuit Quiévrain bij de Belgisch-Franse grens. Deze geweldenaar overbrugde de ruim 365 km met een snelheid van bijna 82 km per uur bij een half bewolkte hemel met sluierwolken, een zwakke tot matige wind uit zuid-oostelijke richtingen en een aangename temperatuur oplopend van 13 naar 22 graden Celcius. De duiven hadden het een stuk gemakkelijker; het eerste derde deel was dit keer in 36 minuten weer terug.

De duiven van Johan Moes zijn topvorm. Hij behaalde nu vier maal op een rij de eerste plaats, en dus niet alleen omdat de 405 zo'n rappe vogel is. Misschien is dit wel een clubrecord, maar helaas zijn dergelijke statistieken tot nu niet bijgehouden. Misschien moeten we daarmee maar eens beginnen.

» Meer over PV Naar huis

  • Pv-m18
  • Pv-m19
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →
Oude riet

‘‘De stoomboot van Boerakker - het Dwarsdiep als verkeersader

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet organiseert op maandagavond 17 november aanstaande een lezing door Koos Vos.
Lees verder →
Station overweg

Werkzaamheden aan spoor tussen Stad en Leeuwarden tijdens herfstvakantie

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens de werkzaamheden is het stationsgebied van Grijpskerk niet bereikbaar. De bushalte voor het treinvervangende vervoer is daarom verplaatst naar de Lageweg in het dorp.
Lees verder →
Zonnepanelen1

Noordhorn krijgt niet de zoveelste ‘spiegelende blauwe zee’

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Zonneparken ogen vaak niet natuurlijk. De natuur- en milieufederaties leiden energieboswachters op om het tij te keren.
Lees verder →