Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Toeristische ondernemers op de koffie bij de Hayemaheerd

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Samenwerking tussen de toeristische bedrijven bevorderen
Hayemaheerd-2018 (1)

Eens in de maand komen de leden van de ondernemers van de vereniging Toerisme Westerkwartier bij elkaar met het doel om elkaar beter te leren kennen en elkaars bedrijf te bekijken. Dit gebeurt op initiatief van Minke Kingma van Best Western Hotel restaurant Aduard. Het idee erachter is om samenwerking tussen de bedrijven te bevorderen. Uitvloeisels hiervan zijn bijvoorbeeld verschillende arrangementen.

Afgelopen woensdag was de Hayemaheerd in Den Ham de ontmoetingsplaats. Tijdens de gebruikelijke voorstelronde vertelden de aanwezigen over hun bedrijf en activiteiten. Zo opent binnenkort een nieuwe B&B in Lauwerzijl vertelde Ina van der Wal, serveert Minke Kingma binnenkort zelfgemaakt ijs van melk van Friese koeien en gaat het Legiomuseum in Grootegast flink uitbreiden met het Victoriemuseum en een drukkerijmuseum.

Tineke Algra van het Abeltasman Museum vertelde dat zij op termijn meer ruimte krijgen. De Kerk in Lutjegast krijgt een multifunctionele invulling waar ook het museum gebruik van kan maken.

De Hayemaheerd.
Tot slot kreeg het gezelschap een rondleiding door gastvrouw Wil Hoogeboom. Vanuit een wens om in het Noorden van het land een B&B te beginnen kochten zij in 2008 de Hayemaheerd.

Ze wilden er geen “doorsnee” B&B van maken en ontwikkelden allerlei plannen en ideeën. Het concept slapen in het stro kreeg veel aandacht in de pers wat het bedrijf een grote boost gaf. De locatie is uitermate geschikt voor feesten , vergaderingen ,workshops & trainingen.

Andere activiteiten, vaak in samenwerking met boeren in de omgeving zijn; schapen drijven, inboeringscursussen, waarbij gasten bij de boer aan de slag gaan, vaarsafari’s en bouwen met stro. Er kunnen in de boerderij 40 mensen slapen en daarnaast zijn er stro iglo’s, huifkarren een camping en een strokasteel.

Hayemaheerd
Jensemaweg 3
9883 TH Oldehove
Telefoon 050 – 40 30 9 30
 

» Meer over de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier

  • Hayemaheerd-2018 (2)
  • Hayemaheerd-2018 (3)
  • Hayemaheerd-2018 (4)
  • Hayemaheerd-2018 (5)
  • Hayemaheerd-2018 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oetze mulder kiekebeld vz

Posta7 ‘Ondernemer van de Maand’ VZ Westerkwartier én in finale Groninger Ondernemingsprijs

01 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
VZ Westerkwartier reikt eerste prijs ‘Ondernemer van de Maand’ uit
Lees verder →
Dineke kuipers

Dineke laat Zuidhorners er weer warmpjes bij zitten

30 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Wolwinkel opent in Zuidhorn
Lees verder →
Zunobri ontvangt nationale team van armenie

Korfbalvereniging Zunobri ontvangt nationale team van Armenië

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Leuke en aantrekkelijke wedstrijd tussen de beide ploegen
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →