Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Toeristische ondernemers op de koffie bij de Hayemaheerd

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Samenwerking tussen de toeristische bedrijven bevorderen
Hayemaheerd-2018 (1)

Eens in de maand komen de leden van de ondernemers van de vereniging Toerisme Westerkwartier bij elkaar met het doel om elkaar beter te leren kennen en elkaars bedrijf te bekijken. Dit gebeurt op initiatief van Minke Kingma van Best Western Hotel restaurant Aduard. Het idee erachter is om samenwerking tussen de bedrijven te bevorderen. Uitvloeisels hiervan zijn bijvoorbeeld verschillende arrangementen.

Afgelopen woensdag was de Hayemaheerd in Den Ham de ontmoetingsplaats. Tijdens de gebruikelijke voorstelronde vertelden de aanwezigen over hun bedrijf en activiteiten. Zo opent binnenkort een nieuwe B&B in Lauwerzijl vertelde Ina van der Wal, serveert Minke Kingma binnenkort zelfgemaakt ijs van melk van Friese koeien en gaat het Legiomuseum in Grootegast flink uitbreiden met het Victoriemuseum en een drukkerijmuseum.

Tineke Algra van het Abeltasman Museum vertelde dat zij op termijn meer ruimte krijgen. De Kerk in Lutjegast krijgt een multifunctionele invulling waar ook het museum gebruik van kan maken.

De Hayemaheerd.
Tot slot kreeg het gezelschap een rondleiding door gastvrouw Wil Hoogeboom. Vanuit een wens om in het Noorden van het land een B&B te beginnen kochten zij in 2008 de Hayemaheerd.

Ze wilden er geen “doorsnee” B&B van maken en ontwikkelden allerlei plannen en ideeën. Het concept slapen in het stro kreeg veel aandacht in de pers wat het bedrijf een grote boost gaf. De locatie is uitermate geschikt voor feesten , vergaderingen ,workshops & trainingen.

Andere activiteiten, vaak in samenwerking met boeren in de omgeving zijn; schapen drijven, inboeringscursussen, waarbij gasten bij de boer aan de slag gaan, vaarsafari’s en bouwen met stro. Er kunnen in de boerderij 40 mensen slapen en daarnaast zijn er stro iglo’s, huifkarren een camping en een strokasteel.

Hayemaheerd
Jensemaweg 3
9883 TH Oldehove
Telefoon 050 – 40 30 9 30
 

» Meer over de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier

  • Hayemaheerd-2018 (2)
  • Hayemaheerd-2018 (3)
  • Hayemaheerd-2018 (4)
  • Hayemaheerd-2018 (5)
  • Hayemaheerd-2018 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Peuterdans-2-980x654

Samen dansen met je peuter!

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Op woensdagochtend is het feest in Zuidhorn!
Lees verder →
Witte stok

Dag van de Witte Stok in Zuidhorn

09 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
extra aandacht gevraagd voor gebruikers van de Witte Stok
Lees verder →
Wespen

Limonadewesp nipt op 1 in nationale wespentelling

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Beduidend minder dan het gemiddelde in 2025
Lees verder →
Kantoor man

Een toprol in tech

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Isolatie-aanpak (1)

Gemeente Westerkwartier organiseert informatiemarkten over isolatie- en ventilatiesubsidies

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Subsidie tot 100% van de kosten
Lees verder →