Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Toeristische ondernemers op de koffie bij de Hayemaheerd

20 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Samenwerking tussen de toeristische bedrijven bevorderen
Hayemaheerd-2018 (1)

Eens in de maand komen de leden van de ondernemers van de vereniging Toerisme Westerkwartier bij elkaar met het doel om elkaar beter te leren kennen en elkaars bedrijf te bekijken. Dit gebeurt op initiatief van Minke Kingma van Best Western Hotel restaurant Aduard. Het idee erachter is om samenwerking tussen de bedrijven te bevorderen. Uitvloeisels hiervan zijn bijvoorbeeld verschillende arrangementen.

Afgelopen woensdag was de Hayemaheerd in Den Ham de ontmoetingsplaats. Tijdens de gebruikelijke voorstelronde vertelden de aanwezigen over hun bedrijf en activiteiten. Zo opent binnenkort een nieuwe B&B in Lauwerzijl vertelde Ina van der Wal, serveert Minke Kingma binnenkort zelfgemaakt ijs van melk van Friese koeien en gaat het Legiomuseum in Grootegast flink uitbreiden met het Victoriemuseum en een drukkerijmuseum.

Tineke Algra van het Abeltasman Museum vertelde dat zij op termijn meer ruimte krijgen. De Kerk in Lutjegast krijgt een multifunctionele invulling waar ook het museum gebruik van kan maken.

De Hayemaheerd.
Tot slot kreeg het gezelschap een rondleiding door gastvrouw Wil Hoogeboom. Vanuit een wens om in het Noorden van het land een B&B te beginnen kochten zij in 2008 de Hayemaheerd.

Ze wilden er geen “doorsnee” B&B van maken en ontwikkelden allerlei plannen en ideeën. Het concept slapen in het stro kreeg veel aandacht in de pers wat het bedrijf een grote boost gaf. De locatie is uitermate geschikt voor feesten , vergaderingen ,workshops & trainingen.

Andere activiteiten, vaak in samenwerking met boeren in de omgeving zijn; schapen drijven, inboeringscursussen, waarbij gasten bij de boer aan de slag gaan, vaarsafari’s en bouwen met stro. Er kunnen in de boerderij 40 mensen slapen en daarnaast zijn er stro iglo’s, huifkarren een camping en een strokasteel.

Hayemaheerd
Jensemaweg 3
9883 TH Oldehove
Telefoon 050 – 40 30 9 30
 

» Meer over de Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier

  • Hayemaheerd-2018 (2)
  • Hayemaheerd-2018 (3)
  • Hayemaheerd-2018 (4)
  • Hayemaheerd-2018 (5)
  • Hayemaheerd-2018 (6)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →
Scootmobieltraining (12)

Scootmobieltraining in Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Meer zekerheid op de scootmobiel? Kom naar de scootmobieltraining
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Veiligheidsdag & Tegemoetkoming Meerkosten

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 augustus
Lees verder →
Politieauto

Ongeval in Noordhorn en fiets in sloot in Niebert

10 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
politie rukt uit
Lees verder →
College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →