Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Vanaf zaterdag 18 oktober is in Museum Wierdenland de schilderijententoonstelling ‘Gronings Licht’ te zien, met werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling.

De tentoonstelling ‘Gronings Licht’ is gebaseerd op de gelijknamige documentaire van Pieter de Hart (RTV Noord, 2023) over vijf kunstenaars: Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling.

Wat is dat nou eigenlijk, Gronings licht? Helder, verstrooid, laag en veranderlijk zijn termen die wel worden gebruikt om het te omschrijven. Is het licht hier echt anders of ervaren we het zo door de uitgestrektheid van het land en de mogelijkheid om vaak ver te kunnen kijken? Voor Roder zijn het de luchten, Werkhoven zoekt het mystieke moment, Busser vindt het op de Waddenzee, Helmantel door zijn atelierramen en Röling gefilterd door de bomen in zijn tuin. Ontdek op deze tentoonstelling hoe elk van deze kunstenaars op hun eigen manier een ode brengt aan het licht van Groningen.

De documentaire ‘Gronings Licht’ (circa 25 minuten) is te zien in de filmzaal van Museum Wierdenland.

“Als je heel goed kijkt zie je dat al die kleuren overlopen en daar ben je je nooit bewust van als je aan de lucht denkt. Maar dat is gewoon elke dag zichtbaar als je heel goed kijkt en je heel lang kijkt.”

- Anke Roder

“Het licht, dat is alles. (…) Dat zoek ik wel in een schilderij, dat er een soort raar, onwerkelijk licht ontstaat. Dat je het even niet weet.”

- Isabella Werkhoven

18 oktober 2025 t/m 29 maart 2026

  • Anke roder, late summer
  • Henk helmantel, stilleven met kweeperen
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →