Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tegenvallende Tour voor Bauke

30 juli 2019    Zuidhorn-nieuws - Sport
dinsdag in de 38e Profronde van Surhuisterveen
Mollematocht-2017 (1)

Bauke Mollema zal zich iets meer voorgesteld hebben van zijn negende deelname aan de Tour de France. Het was op voorhand bekend dat hij na zijn knappe vijfde plaats in de Ronde van Italië niet voor het algemeen klassement zou gaan en aasde op een dagsucces. Slechts één keer was hij er dichtbij. Afgelopen woensdag in de rit naar Gap.

In de zeventiende etappe rolde de Zuidhorner daar als vierde over de streep. Aanvankelijk had het er toch alle schijn van dat Mollema toch stiekem wou proberen om toch met een goed klassement weg te komen. In de eerste week ging hij goed mee, wel verloor Mollema, net als vele favorieten, in de waaierrit naar Albi op 15 juli 1.40 minuten. Een paar dagen later reed de klimmer één van zijn beste tijdritten ooit. Het was goed voor een dertiende plaats en gaf hoop om succesvol met zijn kopman Richie Porte door de bergen te trekken.

Vervolgens stokte het. Het bleek al snel dat Mollema bergop niet met de besten meekon en de klimmersbenen niet had. Hij zakte weg in het klassement en probeerde nog een aantal keren mee te zitten in een ontsnapping, maar Mollema moest vaak als één van de eersten lossen als het serieus omhoog ging. Kopman Porte reed een hele fletse Tour de France. De Australiër werd elfde, maar overtuigde nooit. Dat zal bij Mollema in de focus ongetwijfeld niet positief hebben bijgedragen. 

Mollema's ploeg Trek Segafredo ging, net als vele andere ploegen overigens, zonder ritzege naar huis en moest het doen met een aantal dagen geel van het klimtalent Giulio Ciccone. Een streep eronder en op naar de volgende koers. Zaterdag stond de Classica San Sebastian op het programma. In deze eendagskoers is Mollema altijd één van de smaakmakers. Hij won er drie jaar geleden. Dichterbij huis is de inmiddels zeer ervaren renner te bewonderen in de 38e Profronde van Surhuisterveen.

Bron GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kloostermoppen

Fotowedstrijd Kleiweek: Op zoek naar hergebruikte kloostermoppen

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen organiseren van 14-21 september een Kleiweek.
Lees verder →
rolstoelrit

Toegankelijke winkels en horeca in het Westerkwartier

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen werken aan toegankelijkheid
Lees verder →
Fortuna 2025 wieken

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Een feestelijk moment in Noordhorn
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Housing First biedt kwetsbare inwoners Westerkwartier kans op stabiel thuis

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Met Housing First geven we mensen met complexe problemen eerst een woning
Lees verder →
Isolatie

Subsidie voor isolatie en ventilatie van woningen

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Reitdieptochten

De Reitdieptochten in Garnwerd krijgen een doorstart!

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zondag 24 augustus 2025
Lees verder →