Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fotowedstrijd Kleiweek: Op zoek naar hergebruikte kloostermoppen

3 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen organiseren van 14-21 september een Kleiweek.

Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen organiseren van 14-21 september een Kleiweek. In de Kleiweek kun je in uiteenlopende activiteiten kennis maken met alle aspecten van klei. Van keramiek-workshops tot lezingen, een waddentocht en kinder-activiteiten.

De klei, afgezet door zee en rivieren, vormde de vruchtbare basis waarop het wierdenlandschap zich ontwikkelde. De vroegste wierdebewoners maakten al dankbaar gebruik van klei om voorwerpen als potten, schalen en bekers van te maken.
Het eerste grootschalige gebruik van klei voor het maken van bakstenen werd geïnitieerd door de kloosters. Van het klooster in Aduard is weinig meer over nadat het eind zestiende eeuw grotendeels werd ontmanteld. Wel zijn de kloostermoppen veel hergebruikt en nu nog áltijd zichtbaar in huizen en gebouwen. Tijdens de Kleiweek worden deze in kaart gebracht met de Kleiweek-fotowedstrijd.

Heb jij het hergebruik van de kloostermoppen in de omgeving gespot, of zijn ze in jouw huis te vinden? Stuur dan vóór 31 juli je meest originele foto hiervan naar kunst@wierdenland.nl (max. 3 foto’s van ca. 3MB). Eind augustus krijgen inzenders bericht.

De mooiste foto’s worden professioneel afgedrukt en zijn te zien in Museum Wierdenland gedurende de Kleiweek. Na afloop kunnen de fotografen hun foto ophalen.
Afbeelding: Kloostermuseum Aduard, Collectie archief Reinders

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →