Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Steigerhelling voor voetgangers en fietsers bij Noordhorn, Pontje onhaalbaar

27 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Pontje-schippers (8)

Rijkswaterstaat zet tot begin januari vervangend vervoer in bij de afgesloten brug tussen Noordhorn en Zuidhorn. Intussen werkt de organisatie aan een steigerhelling die bij de brug omhooggaat, zodat fietsers en voetgangers de oversteek kunnen maken.

De druk gebruikte Riek Sennemabrug over het Van Starkenborghkanaal die Zuidhorn en Noordhorn met elkaar verbindt, werd dinsdag 23 december onverwacht gesloten voor al het wegverkeer. Bij een inspectie zijn breuken in de staalkabels geconstateerd, waardoor de veiligheid bij de bediening niet meer gegarandeerd kan worden.

Eerst pendelbussen, daarna noodbrug
Tot 4 januari rijden er als alternatief twee pendelbussen. In tussentijd onderzoekt Rijkswaterstaat de mogelijkheden voor een tijdelijke overgang voor fietsers en voetgangers. Het meest realistische plan lijkt steigerbouw bij de brug, om zo een talud te maken voor de omhoogstaande brug - net zoals dit al gebeurt bij de de Gerrit Krolbrug. Om te voorkomen dat de steigerbouw te steil is en mensen met de fiets aan de hand kunnen oversteken, heeft de aanbouw veel ruimte nodig.

Pontje onhaalbaar
In 2016 voer er tijdens de bouw van de brug een pontje tussen de oevers van Noord,- en Zuidhorn. Dat was in de zomer maanden. Nu de dagen korter zijn én het scheepvaartverkeer drukker is geworden, is dat geen optie meer vogens Rijkswaterstaat. Dat zou te gevaarlijk zijn.
 

Storingen en botsingen
Begin dit jaar was er ook al een pomp kapot. Ook in 2018 en 2022  is de brug gestremd geweest . Verder zijn er regelmatig ( bijna)  botsingen geweest zoals in 2018.

bronnen: RTVNoord 

» Lees het dossier over de brug

  • Brug zuidhorn stremming
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier stelt Economische visie vast

19 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Een gezonde economie is de basis om maatschappelijke waarde te scheppen voor onze inwoners"
Lees verder →
Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →
Kunstkwartier jubileumconcerthartslag rzeemering-251-1

Sportcentrum Leek barst bijna uit zijn voegen tijdens jubileumconcert ‘Hartslag’

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zo’n 150 cursisten van Het KunstKwartier stonden op Valentijnsdag op het podium tijdens het jubileumconcert Hartslag.
Lees verder →
Wethouder be schollema

Gemeente Westerkwartier verstrekt gemeentelijke monumentenschildjes

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de gemeente zijn 90 gemeentelijke monumenten aangewezen.
Lees verder →