Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Start isolatieaanpak Westerkwartier

9 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 11 september start wethouder Bé Schollema om 11.00 uur in het gemeentehuis van Zuidhorn officieel de isolatieaanpak van het Westerkwartier en Nij Begun.
Subsidie isoleren

Naast een korte presentatie is dit een feestelijk startmoment van de isolatieaanpak.

Isolatieaanpak Westerkwartier
De isolatieaanpak van Nij Begun is het regionale programma dat woningeigenaren in Groningen en Noord-Drenthe subsidie biedt voor isolatie- en ventilatiemaatregelen. De isolatieaanpak Westerkwartier is een lokale uitbreiding op de isolatieaanpak van Nij Begun. Er wordt vanuit de gemeente extra ondersteuning geboden met een aanvullende subsidie. Vanuit Nij Begun krijgt iedereen standaard 50% subsidie en inwoners met een inkomen tot 140% van het sociaal minimum krijgen 100% vergoed.  Dankzij de lokale isolatieaanpak van het Westerkwartier krijgen huishoudens met een inkomen tussen 140% en 200% van het sociaal minimum nog eens 25% extra boven op de standaardregeling. Daarnaast zet de lokale aanpak vooral in op het activeren van inwoners. Wethouder Bé Schollema: "Met de isolatieaanpak van het Westerkwartier willen we ervoor zorgen dat zoveel mogelijk inwoners kunnen profiteren van energiebesparende maatregelen. Zo maken we het voor iedereen haalbaar om hun woning energiezuiniger en comfortabeler te maken."

Bewonersavonden en inloopspreekuren
Om alle inwoners te informeren en zo goed mogelijk te helpen bij de isolatieaanpak organiseert de gemeente ook een reeks bewonersbijeenkomsten en inloopspreekuren in verschillende dorpen. De gemeente organiseert de komende maanden verschillende bewonersavonden en inloopspreekuren bij u in de buurt.Let op: de planning is onder voorbehoud. Data, tijden of locaties kunnen nog wijzigen. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele planning. » Alle informatie, data en locaties 

  • Donderdag 18 september MFC De Gaveborg Oostwold
  • Woensdag 15 oktober   Dorpshuis en Watersportcentrum Lettelbert    
  • Donderdag 16 oktober Boerderij de Doorrit Bijgebouw Bij Hammingh, Garnwerd
  • Dinsdag 28 oktober MFC De Meeden Aduard
  • Donderdag 30 oktober Dorpshuis De Wending Pieterzijl
  • Dinsdag 4 november Dorpshuis ’t Hornhuus Kornhorn
  • Maandag 10 november Dorpshuis Humsterland Oldehove
  • Dinsdag 18 november MFC de Molenstreek Zevenhuizen
  • 2026
  • Dinsdag 13 januari  Dorpshuis De Rotonde Niekerk
  • Dinsdag 20 januari CazemierBoerderij Tolbert
  • Dinsdag 3 februari Gemeentehuis Marum
  • Dinsdag 17 februari Dorpshuis ‘t Hornhuus Den Horn
  • Dinsdag 3 maart Dorpshuis De Weme Noordwijk
  • Dinsdag 17 maart MFC De nieuwe Wierde Grijpskerk
  • Dinsdag 12 mei Gemeentehuis Zuidhorn
  • Dinsdag 16 juni Dorpshuis Leek
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Mathijs Vening piekt in topweek ttv Talero

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met twee overwinningen op rij lijkt het landelijk spelende jeugdteam zich zonder al te veel problemen te handhaven
Lees verder →
Stuck herrie

De Peter, Pieternel en (Meindert) Kesanova show met STUCK HERRY

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 21 november presenteert In ‘t Holt 1654 de 18e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Afkicken roken

Veilig en effectief afkicken: wat je moet weten

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontdek wat veilig en effectief afkicken inhoudt. Leer hoe een afkicktraject werkt, wanneer professionele hulp noodzakelijk is, en waar je informatie en steun vindt.
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →