Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sport en Jeugd, het doet de PvdA deugd!

1 maart 2014    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
PvdA afdeling Zuidhorn bezoekt “Tres Games El Loco” in de Bokkediek te Grijpskerk
Pvda-loco

Mark Veenstra, lijstaanvoerder PvdA en Trudy Berends (kandidaat,nummer drie) brachten een bezoek aan het evenement “Tres Games El Loco” in de Bokkediek te Grijpskerk

 

Sport en spel zijn belangrijke middelen voor integratie. Sportverenigingen vervullen een belangrijke maatschappelijke functie en zijn in onze dorpen belangrijk voor de sociale cohesie. Teamsport draagt bij aan de ontwikkeling van teamgeest en het idee van eerlijk spel.

Breedtesport is dé voedingsbodem voor topsport. “ Met trapveldjes en andere sportmogelijkheden bereiken we jongeren op een laagdrempelige manier in hun directe woonomgeving. Samenwerking tussen jongerenwerk, jeugdzorg en sportverenigingen vinden we belangrijk”, aldus Trudy Berends.

Een goed voorbeeld daarvan is het evenement ‘Tres Games El Loco’ afgelopen dinsdag 25 februari in sporthal de Bokkediek . Onder leiding van beroepskracht Bart Brandts Buys  en een leuk stel enthousiaste vrijwilligers werden er drie ‘knotsgekke’ sporten uitgevoerd met als thema Mexico, waaronder één zelf bedacht. Jeugd en jongeren, variërend in de leeftijd van 9 jaar tot 20+  konden zich via school en/of sociale media opgeven voor deze spelen. Al met al waren er uiteindelijk 120 deelnemers. “Mooi dat het nu in Grijpskerk kan, het is namelijk een activiteit voor jongeren uit heel de gemeente. “Grijpskerk heeft  voor zoiets ook een prachtige locatie,”: zegt Bart Brandts Buys. Dat dit evenement toegankelijk is voor iedereen, is belangrijk!  Je ziet normaliter dat kinderen vaak sporten vanuit school, of hun sportclubs, maar nu konden ze ook met vrienden en vriendinnetjes zichzelf opgeven en hun eigen teams samenstellen, dat geeft toch een extra dimensie aan het enthousiasme”.

Samen met stagiaire Erwin Winkel  en de andere vrijwilligers werd met een strak speelschema gewerkt. Voor Trudy Berends ziet het eruit als een goed georganiseerde  chaos . “Vanuit mijn achtergrond als gymnastiek docent vind ik bewegen  zeer belangrijk. Zeker  jonge kinderen kun je op jonge leeftijd zaken  bijbrengen waar ze  op latere leeftijd profijt van hebben. Sporten is gezond, maar het heeft ook een belangrijke sociale factor. Kinderen leren met verlies omgaan en weten hoe het is om te winnen”

Vooral het sociale verbindingsaspect  met spelelement spreekt Mark Veenstra aan. “Je ziet weer veel vrijwilligers die een prachtig toernooi weten te organiseren. Ouders zie je  meegenieten vanaf de zijkant. Dit soort sportevenementen in vakantietijd verbindt jong en oud en dorpen binnen de gemeente.  De samenwerking tussen jongerenwerk en sportverenigingen wordt  hier eveneens mee gestimuleerd.  De komende vier jaar willen we als Partij van de Arbeid in dit soort samenwerking  zeker energie steken!”.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →