Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Scholieren werken aan afvalproject in Zorgbazaar de Kievit

6 maart 2014    Zuidhorn-nieuws
Scholieren zo enthousiast dat ook andere groepen komen
Borgstee bezoekt zorgbazaar de kievit (4)

Op dinsdag 4 maart kwamen kinderen van cbs “de Borgstee” uit Grijpskerk onderzoeken wat een kringloopwinkel is en doet. Cbs “de Borgstee” is bezig met een project over afval. Daarom bezochten de kinderen van groep 4 Zorgbazaar “de Kievit”; kringloopwinkel met dagbesteding, te Grijpskerk.

De kinderen scheiden op school dagelijks hun afval, dus daar hoefden de medewerkers van de kringloop niks meer over uit te leggen. De kinderen wisten zelfs uit zichzelf al te vertellen dat Zorgbazaar de Kievit een kringloopwinkel is, waar mensen gebruikte, nog goede, spullen kunnen inleveren, zodat andere mensen deze spullen 2de hands kunnen kopen om het weer te gaan gebruiken.

De kinderen gingen hier zelf direct mee aan de slag! Oude afgedankte spijkerbroeken waren omgetoverd tot tasjes en knikkerzakken. Deze mochten de kinderen naar eigen smaak versieren. Ze gingen hard aan het werk en de resultaten waren ernaar!

De tasjes en knikkerzakken gingen niet leeg mee naar huis. Bij de deur mochten ze gevuld worden met een hand vol knikkers. Kinderen en juffen waren zo enthousiast, dat we de volgende ochtend de combigroep 3-4 mochten verwelkomen. Zij waren al net zo enthousiast als groep 4.

Het enthousiasme is ECHT aanstekelijk, want aankomende vrijdagochtend komt groep 3!

De deuren van Zorgbazaar de Kievit blijven openstaan voor andere groepen en scholen, die ook een waardevol onderdeel  voor hun afvalproject zoeken.

  • Borgstee bezoekt zorgbazaar de kievit (1)
  • Borgstee bezoekt zorgbazaar de kievit (2)
  • Borgstee bezoekt zorgbazaar de kievit (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grootste vis pim griffioen

Sportieve ochtend op de vissteigers

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen buiten zijn, leren, plezier maken en respect hebben voor vis en natuur
Lees verder →
Evert van der weit, kampioen jur jansonius en ruben talen

Jur Jansonius clubkampioen Talero

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgende week clubkampioenschappen van de jeugd
Lees verder →
Kinderfietsroute

Ga op fietsavontuur met je klein kinderen!

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen lekker fietsen en veel ervaring opdoen? Dat is niet alleen superleuk, maar ook nog eens goed voor de verkeersveiligheid voor je kleinkind én voor jezelf.
Lees verder →
Regenboog

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Lees verder →
Driewielfiets senior groningen bereikbaar - stella dekker fotografie  (7)

Gratis een elektrische driewielfiets uitproberen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Inwoners van de provincie Groningen kunnen vanaf maandag 7 juli een week lang gratis een elektrische driewielfiets uitproberen.
Lees verder →
Voederhaag koeien

De provincie helpt de Groningse landbouw te verduurzamen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Een fikse korting op bomen, heggen, kruidenrijke grasmengsels voor melkveehouders en klavermengsels voor akkerbouwers
Lees verder →