Een aantal mannen van De Rank in Zuidhorn heeft het initiatief genomen om een bijzondere zangavond te organiseren: de eerste mannenzangavond op zaterdag 3 oktober in Zuidhorn.
Caspar Woudt is organist in De Rank en weet met zijn orgelspel de samenzang altijd enthousiast te begeleiden. Toen het idee voor een mannenzangavond ontstond, wilde hij dan ook graag zijn medewerking verlenen. Ook zijn broer Gersom uit Hardenberg doet mee en zal plaatsnemen achter de piano. De muzikale broers spelen graag samen en maken er iedere keer weer een muzikaal feestje van.
Veel mannen vinden het prachtig om samen uit volle borst te zingen. In het hele land worden regelmatig mannenzangavonden georganiseerd. Vooral de mannenzangavonden in Katwijk zijn bij velen bekend. Nu krijgt ook Zuidhorn voor het eerst een eigen mannenzangavond.
De Rank vormt daarvoor een prachtige locatie. De kerk beschikt over een mooi pijporgel en ook de vleugel mag er zijn. Samen bieden ze alle ingrediënten voor een avond vol samenzang en muziek.
Er is een afwisselend en inspirerend programma samengesteld met liederen rond verschillende thema’s en uit verschillende liedbundels, zoals Sela, Johannes de Heer en de Psalmen. De avond wordt afgesloten met het bekende lied ‘Lichtstad met uw paarlen poorten’.
Mannen die graag zingen, zijn van harte welkom om mee te doen. Zangervaring is niet nodig: plezier in samen zingen des te meer. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis.