Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Scholen uit Zuidhorn doen mee met Zwerfvuilactie

12 maart 2015    Zuidhorn-nieuws
In totaal 3000 leerlingen doen mee in het Westerkwartier op 27 maart
Afvalproject westerkwartier (84)

Leerlingen van basisscholen in het Westerkwartier houden op vrijdag 27 maart 2015 een actie om zwerfvuil in hun woonomgeving op te ruimen. Maar liefst dertig scholen uit de gemeenten Grootegast, Marum, Leek en Zuidhorn doen mee. Inmiddels zijn voor de ongeveer 3000 kinderen die meedoen 1000 prikstokken en 3000 paar handschoenen besteld.

Wethouder Rien Honnef van de gemeente Leek geeft op 27 maart om 10.00 uur het startschot voor de actie bij samenwerkingsschool De Gavelander in Oostwold. De deelnemende basisscholen werken met de documentatiemap “Mijn gemeente schoon” en velen hebben ook een rap en een lied ingestudeerd (de afvaldans).

De actie wordt financieel mogelijk gemaakt door de vier gemeenten en georganiseerd door de Stichting NDCE (Natuur-, Duurzaamheids- en CultuurEducatie) die zijn activiteiten richt op de leerlingen van het basisonderwijs. Het bedrijf HRM (Hoeksema’s Regionale Milieudiensten in Grootegast) zorgt voor het gescheiden afvoeren van het afval.

Vorig jaar was de aftrap van het project op valentijnsdag in Grijpskerk. Bekijk hier de fotoimpressie.
 

  • Westerkwartier schoon
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →
Antislip

Veiligheid in openbare ruimtes: kleine aanpassingen, groot effect

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Denk aan goed geplaatste verlichting, duidelijke bewegwijzering of strategisch geplaatste banken en fietsenrekken
Lees verder →
Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →