Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Rondrit In het spoor van de Kloeke Kerken

29 januari 2024    Zuidhorn-nieuws
In Museum Wierdenland zijn nu schilderijen te zien van Groninger kerken in de typerende stijl van schilders van De Ploeg.
Fransum

Hoe keken deze schilders bijna een eeuw geleden naar de huidige kerkjes? Wat zagen zij toen – waar stonden zij, vanuit welk perspectief keken zij? Kunnen wij dat nog terugvinden? In samenwerking met Groninger Kerken hebben we een rit uitgezet langs langs vier kerkjes in onze regio.

Wij starten met een ronde langs de schilderijen in het museum; met name staan we stil bij de schilderijen waarop de kerk van Ezinge, van Oostum, van Fransum en van Leegkerk zijn afgebeeld. Een gids van het museum geeft toelichting.

De meest markante afbeeldingen kan ieder met smartphone vastleggen, om ter plekke te kunnen vergelijken met de huidige situatie.

Vervolgens rijden wij per auto (eigen vervoer) naar de vier locaties. Bij elke kerk worden we ontvangen door de plaatselijke kerkcommissie. Samen met hen en onze museumgids onderzoeken we wat er sinds de afbeeldingen van destijds is veranderd aan exterieur, interieur of omgeving van de kerk.

Tot slot rijden wij terug naar het museum in Ezinge voor een nazit met een afsluitend drankje. Afsluiting rond 17 uur.

Aantal deelnemers: min. 10, max. 16 personen.
Kosten: € 22,50,- of € 17,50 met Museumkaart 
inclusief toegang tot de exposities in het museum, begeleiding door museumgids, ontvangst en uitleg door kerkcommissieleden; 
koffie bij ontvangst en afsluitend drankje in Museum Wierdenland. 
Aanmelden: via een e-mail naar boekingen@wierdenland.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vlog

VlogEm Mor!

18 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee met de videowedstrijd ter promotie van het Gronings en maak kans op 500 euro!
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over lokaal eten, roeken verjagen & gemeentelijke heffingen

18 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 februari 2025
Lees verder →
Voorleeskampioen

Voorleeskampioen Elin Schuringa van de Borgh naar volgende ronde

17 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Bibliotheek Zuidhorn vol verhalen
Lees verder →
Bouwen nieuwbouw

Inspiratieavond ‘Bouwen & isoleren met natuurlijke materialen’

17 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
De transitie naar duurzaam wonen en bouwen is in volle gang.
Lees verder →
Hans haze vz

Bewonersbijeenkomst doorstroomlocatie Doezum in sporthal De Leegens in Doezum

17 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
plan voor een doorstroomlocatie aan de Provincialeweg 133A in Doezum
Lees verder →