Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie komt tegemoet aan kleinere veehouders

12 juli 2010    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van

De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van LTO Noord op de nieuwe beleidsregels die Gedeputeerde Staten van Groningen gisteren hebben vastgesteld. Belangrijk onderdeel van de beleidsregels is dat het onderscheid tussen hoofd- en neventak vervalt. Het bouwblok bepaalt de ruimte voor ontwikkeling. De grootte is afhankelijk van de kwetsbaarheid van het landschap en varieert van maximaal 1 hectare tot maximaal 2 hectare. Via maatwerk wordt per situatie bekeken wat de ruimte kan zijn.

LTO Noord vindt het belangrijk dat Gedeputeerde Staten de regelgeving hebben aangepast ten gunste van de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dit was de inzet voor de organisatie bij de behandeling van het provinciaal omgevingsplan (POP) vorig jaar. LTO Noord steunt de maatwerkbenadering en daarmee een zorgvuldige inpassing van nieuwe bedrijfsgebouwen. Alleen met ontwikkeling van de bedrijven kunnen investeringen in milieu, dierenwelzijn en veranderende eisen van de markt worden gerealiseerd, stelt de organisatie.

Het zou goed zijn als de nieuwe lijn na enige tijd wordt geëvalueerd, om daarmee te bepalen of ook de gewenste ontwikkeling in kwetsbare gebieden is gerealiseerd, vindt LTO Noord. Juist in kleinschaliger landschappen, zoals het Westerkwartier liggen veel kleinere intensieve bedrijven in de dorpskom en dat kan milieuhinder geven. Nieuw beleid moet voldoende dynamiek genereren om verbetering in dit soort situaties te brengen.

De provincie past ook de ontheffingsgrens aan. Alleen boven een bouwblok van 1,5 hectare komt de provincie er nog aan te pas. Andere situaties worden overgelaten aan de Groningse gemeenten. LTO Noord Groningen wil het onderwerp de komende maanden opnieuw met de statenfracties bespreken. De nieuwe beleidsregel moet nog aan de Provinciale Staten worden voorgelegd.

bron: LTO Noord, 07/07/10

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →