Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie komt tegemoet aan kleinere veehouders

12 juli 2010    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van

De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van LTO Noord op de nieuwe beleidsregels die Gedeputeerde Staten van Groningen gisteren hebben vastgesteld. Belangrijk onderdeel van de beleidsregels is dat het onderscheid tussen hoofd- en neventak vervalt. Het bouwblok bepaalt de ruimte voor ontwikkeling. De grootte is afhankelijk van de kwetsbaarheid van het landschap en varieert van maximaal 1 hectare tot maximaal 2 hectare. Via maatwerk wordt per situatie bekeken wat de ruimte kan zijn.

LTO Noord vindt het belangrijk dat Gedeputeerde Staten de regelgeving hebben aangepast ten gunste van de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dit was de inzet voor de organisatie bij de behandeling van het provinciaal omgevingsplan (POP) vorig jaar. LTO Noord steunt de maatwerkbenadering en daarmee een zorgvuldige inpassing van nieuwe bedrijfsgebouwen. Alleen met ontwikkeling van de bedrijven kunnen investeringen in milieu, dierenwelzijn en veranderende eisen van de markt worden gerealiseerd, stelt de organisatie.

Het zou goed zijn als de nieuwe lijn na enige tijd wordt geëvalueerd, om daarmee te bepalen of ook de gewenste ontwikkeling in kwetsbare gebieden is gerealiseerd, vindt LTO Noord. Juist in kleinschaliger landschappen, zoals het Westerkwartier liggen veel kleinere intensieve bedrijven in de dorpskom en dat kan milieuhinder geven. Nieuw beleid moet voldoende dynamiek genereren om verbetering in dit soort situaties te brengen.

De provincie past ook de ontheffingsgrens aan. Alleen boven een bouwblok van 1,5 hectare komt de provincie er nog aan te pas. Andere situaties worden overgelaten aan de Groningse gemeenten. LTO Noord Groningen wil het onderwerp de komende maanden opnieuw met de statenfracties bespreken. De nieuwe beleidsregel moet nog aan de Provinciale Staten worden voorgelegd.

bron: LTO Noord, 07/07/10

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (2)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
OP bezoek bij Familie Dijkstra - Melkveebedrijf 'de Hoogte' Zuidhorn
Lees verder →
Be schollema patrick tuil convenant quadraten en westerkwartier april26

Convenant Quadraten en gemeente Westerkwartier ondertekend

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Afspraken over samenwerking, overleg en informatie-uitwisseling rond het openbaar onderwijs in de gemeente.
Lees verder →
Verkeersbrigadiers-

Westerkwartier krijgt ruim € 1,1 miljoen SPV subsidie voor aanpakken knelpunten verkeer

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare verlichting, een fietsoversteek, wegversmallingen en een vrij liggend voetpad
Lees verder →
Fietshelm kinderen

Dag van de Fietshelm; kortingsactie en ontwerpwedstrijd van start

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Actie ook in Grijpskerk bij Penninga Bike Trends B.V. Kievitsweg 15
Lees verder →
Schotse hooglanders in zuidhorn (7)

Schotse hooglanders zijn weer in ‘t park

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Laat de dieren met rust en honden aan de lijn!
Lees verder →