Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie komt tegemoet aan kleinere veehouders

12 juli 2010    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van

De provincie Groningen komt met de nieuwe beleidsregels voor intensieve veehouderij tegemoet aan de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dat is de reactie van de afdeling Groningen van LTO Noord op de nieuwe beleidsregels die Gedeputeerde Staten van Groningen gisteren hebben vastgesteld. Belangrijk onderdeel van de beleidsregels is dat het onderscheid tussen hoofd- en neventak vervalt. Het bouwblok bepaalt de ruimte voor ontwikkeling. De grootte is afhankelijk van de kwetsbaarheid van het landschap en varieert van maximaal 1 hectare tot maximaal 2 hectare. Via maatwerk wordt per situatie bekeken wat de ruimte kan zijn.

LTO Noord vindt het belangrijk dat Gedeputeerde Staten de regelgeving hebben aangepast ten gunste van de ondernemers met een tweede tak en de kleinere bedrijven. Dit was de inzet voor de organisatie bij de behandeling van het provinciaal omgevingsplan (POP) vorig jaar. LTO Noord steunt de maatwerkbenadering en daarmee een zorgvuldige inpassing van nieuwe bedrijfsgebouwen. Alleen met ontwikkeling van de bedrijven kunnen investeringen in milieu, dierenwelzijn en veranderende eisen van de markt worden gerealiseerd, stelt de organisatie.

Het zou goed zijn als de nieuwe lijn na enige tijd wordt geëvalueerd, om daarmee te bepalen of ook de gewenste ontwikkeling in kwetsbare gebieden is gerealiseerd, vindt LTO Noord. Juist in kleinschaliger landschappen, zoals het Westerkwartier liggen veel kleinere intensieve bedrijven in de dorpskom en dat kan milieuhinder geven. Nieuw beleid moet voldoende dynamiek genereren om verbetering in dit soort situaties te brengen.

De provincie past ook de ontheffingsgrens aan. Alleen boven een bouwblok van 1,5 hectare komt de provincie er nog aan te pas. Andere situaties worden overgelaten aan de Groningse gemeenten. LTO Noord Groningen wil het onderwerp de komende maanden opnieuw met de statenfracties bespreken. De nieuwe beleidsregel moet nog aan de Provinciale Staten worden voorgelegd.

bron: LTO Noord, 07/07/10

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →
Lichtjestochten

Weer trekkergeweld in regio

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lichtjestochten trekken elk jaar groots bekijk
Lees verder →
Leek markt

Provinciale subsidie voor Leek en Tolbert

19 december 2025    Regio-nieuws
Om het centrum van dorp te verfraaien
Lees verder →
Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →