Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Kasteel lego

In Norg is van 27 juli tot 24 augustus het kunstevenement Folly Art Norg. Het is een jaarlijks evenement in Norg dat kunstenaars uitdaagt om fantasierijke en unieke folly’s te creëren. Folly's zijn dwaze bouwsels zonder functie. Ontdek de harmonie tussen kunst en natuur in een inspirerende setting.  

In het bos bij Norg staat een enorm LEGO kasteel. Dit kasteel is gemaakt door Martin Pas en Familie (Dennis) Posthumus en Ger de Wilde. 

Het begon met een simpele gedachte: wat als je dat beroemde LEGO®-kasteel uit 1978 gewoon in het groot zou bouwen? Niet op zolder, maar midden in Norg, zodat iedereen er doorheen kan lopen. 

Het Regio Kasteel is een vrolijke mix van jeugdsentiment en Drentse trots. Je herkent de zwarte en witte kleuren van het Norger wapen, ziet de Drentse vlag wapperen en boven op het dak staan twee ridders op wacht. Binnen vind je de koninklijke troon en het Norger paard, alsof ze er altijd al hoorden. 

Er is nauwelijks iets nieuws gekocht. Papierpallets werden muren, betonplex veranderde in bogen, houten schijfjes werden noppen. Zelfs de ridders zijn gemaakt van restmateriaal. Alles kreeg kleur met verf op waterbasis. 

Martin is al sinds het eerste Folly Art-festival trouwe bezoeker en bouwer in hart en nieren. Dennis is geschiedenisdocent én LEGO-liefhebber. Vader Marcel bouwde het paard, moeder Tineke vond materialen op Marktplaats, en Rick bracht handigheid en creativiteit mee. Samen maakten ze een plek die mensen doet glimlachen. 

Via de bouwers kwam het LEGiO-museum erachter dat het kasteel na 24 augustus beschikbaar was voor overname. “We zijn namens het museum direct gaan kijken in Norg en wat we zagen maakte indruk op ons”, zegt Richard Topelen, voorzitter van het museum. “We werden gastvrij ontvangen op de plek in het bos waar het kasteel staat. In het uurtje dat we op de locatie aanwezig waren zagen we veel enthousiaste reacties van de wandelaars van de kunstroute.”  

“Het leuke is dat je ook echt door het kasteel heen kunt lopen via de ophaalbrug. Eenmaal binnen kun je op de foto op een echte LEGO-Lord-of-the-Rings troon of een heel mooi nagemaakt LEGO paard. Dit is echt een prachtig stukje vakmanschap dat nog voor veel meer glimlachende bezoekers en plezier kan zorgen bij ons museum”, aldus Topelen.  

Het festival in Norg duurt nog tot 24 augustus. Daarna moet het kasteel op zoek naar een nieuwe plek. Het LEGiO-museum wil het kasteel naar Grootegast halen. Op dit moment is het museum druk bezig met een crowdfundings-actie om het benodigde bedrag binnen te halen om het kasteel te kopen.  

Help om het kasteel naar Grootegast te krijgen, op de » facebookpagina van het LEGiO-museum staat een link naar de crowdfundingspagina.  

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →