Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Presentatie voorjaarsnota Zuidhorn 2011

17 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Webmaster bezoekt persbijeenkomsten en raadsvergaderingen van de gemeente Zuidhorn. Vandaag stond de voorjaarsnota op de agenda. Veel belangstelling deze keer van de pers, vaak beperkt het Journaille zich tot een tweetal, hooguit drietal

Webmaster bezoekt persbijeenkomsten en raadsvergaderingen van de gemeente Zuidhorn. Vandaag stond de voorjaarsnota op de agenda.

Veel belangstelling deze keer van de pers, vaak beperkt het Journaille zich tot een tweetal, hooguit drietal personen.
Maar het ging dan ook over de voorjaarsnota, een belangrijk moment in de gemeente politiek.

Wethouder Nederveen (financiën) ging voortvarend van start en presenteerde de nota.

Het leek op een goed nieuws show, dat wil zeggen, de nadruk werd gelegd op bezuinigingen die werden teruggedraait. Zo wordt er minder bezuinigd op de Bibliotheken, muziekonderwijs, vrijwilligerswerk en mantelzorg om maar een paar zaken te noemen.

En dat is ook heel goed nieuws! Als reden wordt aangevoerd dat het in het belang van de leefbaarheid van de dorpen is.
Maar ook het eigen gemeentebelang speelt mee, bijvoorbeeld door het wegvallen van subsidie kan een stichting geen ruimte huren in het Cultureel Centrum waardoor daar tekorten onstaan.

Of; bezuinigen op algemeen maatschappelijk werk betekent grotere wachtlijsten terwijl het fungeert als voorportaal om problemen in een vroegtijdig stadium op te lossen hetgeen verwijzing naar duurdere vormen van hulpverlening voorkomt.

Er is veel overleg geweest met partijen die zich verzetten tegen de aangekondigde bezuinigingen. Zo deed Kunstbedrijven Westerkwartier een tegenvoorstel om te ontkomen aan een bezuiniging van 125.000 euro.
De gemeente kwam hun tegemoet en de kwaliteit blijft gehandhaaft terwijl de bezuiniging gehalveerd wordt. Hierdoor worden de salarissen van de docenten wel lager en lesgelden (licht) verhoogt.

Feit blijft wel dat er flink bezuinigd moet worden; de "ombuigingen", de lagere bezuinigingsbedragen, behelsen niet meer dan 10% van het totaal.
En de raad moet er nog over beslissen. Dat gebeurt maandag 11 juli 2011 om 19.30 in het gemeentehuis.

Het hele stuk staat binnenkort op »de site van de gemeente
17-06-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →