Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Prachtige leer- en werkplekken Hof van Arcadia

8 november 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Pvda bezoekt arcadia

PvdA Westerkwartier bracht dinsdagochtend heel vroeg een bezoek aan Hof van Arcadia aan de rand van de Jilt Dijksheide in Opende. Teije Jacobi en zijn vrouw Marja hebben daar een prachtige leer- en werkplek voor hoveniers ingericht. “We hebben inmiddels tussen 45 en 50 deelnemers met een indicatie die onder leiding van ongeveer 12 mensen elke dag naar buiten gaan om bezig te gaan met alle aspecten van tuinonderhoud, timmerwerkzaamheden en straten. Op maandag tot en met donderdag komt iedereen om 07.45 uur binnen, meldt zich en drinkt een kop koffie. Om 08.00 uur luidt Annechien de bel en dan luistert iedereen naar de indeling in groepen voor die dag. Op donderdag gaat iedereen opruimen en schoonmaken en vrijdagochtend krijgt een deel van de deelnemers algemene vorming, zoals lessen aardrijkskunde en rekenen.”

Er zijn verschillende deelnemers in verschillende leeftijdsgroepen. “Dat houdt elkaar in de gaten en helpt elkaar,” zegt Aly Kloosterman, één van de begeleiders. “Ik zie veel jongens met gepaste tegenzin hiernaar toe komen, maar na een tijdje te hebben meegedraaid vindt het merendeel het een prachtige werkplek, waar ze graag komen en waar ze zich volop kunnen ontwikkelen. En daar doe ik het voor!”

Teije noemt de deelnemers liefkozend ‘mijn jongens’. “Hoewel we geen drempel opwerpen voor vrouwen, zien we in deze branche toch vooral mannen die dit werk aanspreekt.” Lijsttrekker PvdA Westerkwartier, Rianne Vos, is samen met de aanwezige andere kandidaten Hans Koenders, Isolde den Haring, Joachim Bekkering, Myra Eeken-Hermans en kandidaat-wethouder Elly Pastoor zeer onder de indruk van de zeer soepel lopende bedrijvigheid: “Een prachtige warme plek met een zeer bevlogen team om deze mensen op vele fronten te laten groeien. Onze complimenten!”

PvdA Westerkwartier op bezoek bij Hof van Arcadia met v.l.n.r. Aly Kloosterman, Isolde den Haring, Joachim Bekkering, Hans Koenders, Rianne Vos en Hans Koenders

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →