Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Poffert en koffie in café Otter te Enumatil

30 augustus 2019    Zuidhorn-nieuws
Voorproefje op Open Monumentendag met thema 'Plekken van Plezier’
Cafe-otter (2)

Zaterdagmorgen 14 september start Open Monumentendag met het thema 'Plekken van Plezier’. Swanny Kremer en dochter Nevada Dijkhuizen, de huidige bewoners van het monumentale pand in Enumatil waarin vroeger café Otter zat openen dan ook de deuren. Vandaag ontvingen zij alvast wethouder Hielke Westra en het bestuur van stichting Open Monumentendag Westerkwartier. Voorzitter Arnold Bloem van de stichting bood het programmaboekje aan voor de thema-avond op 12 september én voor de Open Monumentendag zelf op 14 september.

Het is een unieke kans om het sfeervolle café te bezoeken waar het lijkt of de tijd heeft stilgestaan. Het is namelijk de eerste keer dat café Otter meedoet met de Open Monumentendag. Het kersverse bestuur van de nieuwe Stichting die is ontstaan uit de OMD Stichting Zuidhorn schreef de bewoners aan en zij reageerden positief.

“De vader van een vriendin stond onlangs te glunderen toen hij het café uit zijn jeugd weer even van binnen kon bekijken. Toen de brief met de vraag om deel te nemen op de mat viel dacht Swanny aan die man: ‘zo zijn er vast nog meer’. Waarom ook niet eens proberen?”, aldus Swanny Kremer. Vandaag kwam wethouder Westra alvast op de koffie en Poffert om de Open Monumentendag officieel te openen. Hij genoot alvast van het verborgen pareltje huiskamercafé Otter!

Nevada ( 12 ) verkoopt koffie en limonade tijdens monumentendag voor een eigen boot
Dochter Nevada van 12 en haar vriendin sparen voor een bootje. Zij gaan koffie, thee, Hooghoudt limonade verkopen voor een vriendelijk bedrag. Ook zullen ze tosti’s maken voor de liefhebber. Verder  worden er ansichtkaarten verkocht in setjes van 4. Twee van het interieur en twee van het exterieur.

Proef van het verleden, kijk omhoog en zie de godin Ceres op het (voormalige) luchtrooster, bekijk de met wijnflesjes en glazen gesjablobeerde schrootjes, ga even zitten aan de stamtafel en geniet. Swanny, Nevada, hun hond Nacho, kater Pesto en konijn Muesli maken er een onvergetelijke middag van!

Muzikante Lian Hoexum van 15 jaar uit de Poffert komt optreden en zal de dag muzikaal omlijsten met klassiekers en hedendaagse popmuziek Zij zingt en begeleidt zichzelf op gitaar. Wellicht zal het optreden in Café Otter voor haar een mooie aanzet zijn voor een roemrijke carrière.

  • Cafe-otter (1)
  • Cafe-otter (3)
  • Cafe-otter (4)
  • Lian hoexum
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Paard

Subsidie voor initiatieven in Groninger landschap

13 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Het geld is bedoeld voor projecten die het landschap nóg mooier, groener en toegankelijker maken. Van de aanleg van kano-, wandel- en ruiterroutes tot de aanplant van bomen en het herstel van historische waterlopen.
Lees verder →
Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →