Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Plaquettes bruggen overhandigd aan Historische kring

17 januari 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voor Monument van spoor,- en tafelbrug Zuidhorn
Spoormonument hkz (1)

Bernadette Paping, projectleider van Prorail van de spoorbrug en getrouwd met een zoon van een neef van Reinier Paping, u weet nog wel, winnaar van de extreem barre Elfstedentocht van 1963, en zelf (achter) nicht van Erben Wennemars, die tot zijn spijt, de tocht der tochten waarschijnlijk nooit kan rijden,  overhandigde twee plaquettes van de gesloopte hef,- en spoorbrug van Zuidhorn aan de heer Pellenbarg van de Historische kring Zuidhorn onder het toeziend oog van Jan Oomkes, daar is hij weer, voorzitter van de Erfgoedvereniging Heemschut, afdeling Groningen, de grootste en één van de oudste particuliere verenigingen voor bescherming van cultuurmonumenten, op het modderige en winderige bouwterrein, van waar journalisten van Streekkrant en Dagblad van het Noorden het gezelschap, waaronder Wethouder Bakker, wiens core business naar eigen zeggen bestaat uit het op de foto komen, fotografeerden, onder wisselende weersomstandigheden zoals een mooi zonnetje en een striemende hagelbui.

Niet alleen de plaquettes kwamen in het bezit van de Historische kring Zuidhorn ook kregen zij een tweetal onderdelen van de brug.

De HKZ wil van de onderdelen, een oplegknooppunt en een leggerkop een blijvend monument laten maken. Een kunstenaar heeft al interesse getoond.

De spoorbrug in Zuidhorn stond model voor de Haandrik brug over het Kanaal Almelo-De Haandrik, een zijtak van het Overijssels Kanaal. Mocht u heimwee hebben dan kunt u daar eens naar toe gaan.

 

Lees ook » Monument van delen Spoorbrug

 

» Lees het hele dossier over de Spoorbrug

  • Spoormonument hkz (2)
  • Spoormonument hkz (3)
  • Spoormonument hkz (4)
  • Spoormonument hkz (5)
  • Spoormonument hkz (6)
  • Spoormonument hkz (7)
  • Spoormonument hkz (8)
  • Spoormonument hkz (9)
  • Spoormonument hkz (10)
  • Spoormonument hkz (11)
  • Spoormonument hkz (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →