Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Operatie Ring Zuid 2024: vijf maanden ernstige verkeershinder

19 oktober 2023    Zuidhorn-nieuws
vanaf 22 maart 2024
Nieuwe zuidelijke ringweg

Vanaf september 2024 kan het verkeer voor het eerst zonder verkeerslichten over de gehele, nieuwe zuidelijke ringweg rijden. Om dat mogelijk te maken, moet het nieuwe knooppunt Julianaplein en de verdiepte ligging aangesloten worden op de bestaande wegen (A28 en N7), het Vrijheidsplein en het Europaplein. Dit levert vanaf 22 maart 2024 ruim vijf maanden ernstige verkeershinder op. 

Auto zoveel mogelijk laten staan
Om het verkeer in de periode eind maart tot september 2024 door te laten stromen, moeten er elke dag 80.000 auto's minder op het wegennetwerk in en rond Groningen rijden. Een reductie van 20%. Lukt dit niet, dan loopt het verkeer gegarandeerd vast. Groningen Bereikbaar en Aanpak Ring Zuid doen daarom een dringende oproep aan de weggebruiker om in deze periode het reisgedrag aan te passen en de auto, zoveel mogelijk, te laten staan. 

Operatie Ring Zuid
Onder de noemer 'Operatie Ring Zuid' zijn er in 2024, net als in 2022, langdurige afsluitingen rondom het Julianaplein. In verschillende fases zijn er meerdere rijrichtingen dicht. De operatie duurt langer dan in 2022. Groningen Bereikbaar gaat in gesprek met bedrijven en organisaties in de noordelijke regio om onder meer thuiswerken, reizen met fiets of OV weer onder de aandacht te brengen. Samen kijken we hoe we het autoverkeer kunnen terugbrengen.  

Na Operatie Ring Zuid
Na september 2024 kan het verkeer over de nieuwe zuidelijke ringweg rijden. Het project is dan nog niet klaar. Er zijn nog altijd wegafsluitingen nodig. De meeste werkzaamheden vinden echter plaats buiten of net naast de ring. Denk bijvoorbeeld aan het afbreken van de oude ringweg. De verkeersimpact is dan minder groot voor stad en regio. 

Check voor vertrek Groningen Bereikbaar
Voordat aannemer Combinatie Herepoort kan beginnen aan Operatie Ring Zuid, zijn er op diverse plekken op en rond de zuidelijke ringweg afsluitingen vanwege werkzaamheden. Zo zijn er dit jaar onder andere weekendstremmingen op de westelijke en zuidelijke ringweg. In het eerste kwartaal van 2024 zijn er afsluitingen rondom het Vrijheidsplein en Ring West. Check voor vertrek dus altijd de website van Groningen Bereikbaar. Op www.groningenbereikbaar.nl/watisdicht staat een overzicht met welke wegen nu en de komende periode afgesloten zijn.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Trap Aan! zorgt voor een muzikaal tintje tijdens Brandstof

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste bijeenkomst van Gronings Vuur Westerkwartier
Lees verder →
Christel elshout pluim jan26

Christel Elshout organiseerde 30 jaar Leekster Gedichtendag: Pluim van PvdA

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
"volgende keer zit ik als publiek in de zaal.”
Lees verder →
Startsein spoor  leek centraal 2

Onderzoek verlenging spoor Nienoord naar centrum Leek

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de totaalvisie van Nienoord en sluit aan bij het Masterplan Leek-Tolbert
Lees verder →
Aftrap-isolatietondersteuning-nijbegun

Aa en Hunze, Noordenveld, Tynaarlo en Westerkwartier helpen inwoners met gezamenlijke isolatieaanpak

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In september al start in Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjassen kaarten

Klaverjastoernooi vrienden van Beatrixoord

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Toneeluitvoering Vrienden van Beatrixoord gaat niet door
Lees verder →