Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening nieuw fietspad Zuidhorn-Aduard langs van Starkenborghkanaal

14 november 2018    Zuidhorn-nieuws
prachtige verbinding tussen Zuidhorn en Aduard
Opening-fietspad-vsk

Woensdagmorgen 14 november hebben de wethouders Henk Bakker, Bert Nederveen en Fred Stol op bijzondere wijze het nieuwe fietspad langs het van Starkenborghkanaal geopend Het betonnen pad van 2,2 kilometer lang en 2 meter breed is in een maand tijd aangelegd. Het loopt vanaf de brug Noordhorn-Zuidhorn langs de zuidzijde van het kanaal en sluit aan op het Aduard 800 pad bij de Spanjaardsdijk Zuid. Wegenbouwer Schagen Infra heeft het fietspad aangelegd.

De aanleg is mede mogelijk gemaakt door het Waterschap Noorderzijlvest, dat de grond langs het kanaal beschikbaar heeft gesteld

Alle drie wethouders zijn fervente fietsers. Waar het kan pakken zij bij voorkeur de fiets: naar het gemeentehuis en naar overleggen met dorpsbelangenverenigingen, ondernemers, inwoners, enz. Ook in hun vrije tijd zijn ze geregeld op de fiets te vinden. Voor alle drie geldt, dat fietsen een gezonde en duurzame manier van bewegen en vervoer is. Ze zijn dan ook blij met dit nieuwe fietspad, dat een prachtige verbinding vormt tussen Zuidhorn en Aduard en langs een mooie strook natuur en cultuur van de gemeente Zuidhorn loopt.

Wethouder Fred Stol: “Het is altijd weer een puzzel alle betrokken partijen bij een nieuw fietspad op een lijn te krijgen. Na het fietspad Aalsum- Electra, ’t Hornpad en ’t Poffertpad is het weer gelukt ons fietsroutenetwerk uit te breiden. Dit met dank aan het waterschap en een financiële bijdrage van de raad.”

Ook wethouder Henk Bakker is content met het nieuwe pad: “Met deze uitbreiding hopen we dat nog meer mensen de fiets pakken in plaats van de auto; duurzaam en goed voor het klimaat.”  “Daarbij is fietsen ook nog eens heel gezond”, vult wethouder Bert Nederveen aan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Perinushuldiging 2025

Iconisch duo Pé en Rinus ontvangen erepenningen

30 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar vieren zij het 45-jarige artiestenjubileum
Lees verder →
Mark veenstra pvda 2025

GroenLinks-PvdA Westerkwartier blij met Quadraten-ommezwaai VZ

01 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Burgler-100jaar (1) foto martini

Burgler Transport overgenomen door Lootsma Tanktransport

30 november 2025    Zuidhorn-nieuws
gaan verder onder naam Burlo Tanktransport
Lees verder →
Ts slottoernooi talero deelnemers 29-11-25

TTV Talero grootste delegatie bij Slottoernooi Table Stars

30 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
En t​eam 2 ttv Talero gehuldigd voor titel in 3e klasse
Lees verder →
De meeden-googlestreetvieuw

Onderzoek naar voorzieningen op het platteland

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Inventarisatie van voorzieningen, gesprekken dorpsbewoners en adviezen voor de toekomst
Lees verder →
Gemeentedichter gerardo insua teijeiro

Gerardo uit Doezum is de eerste gemeentedichter van Westerkwartier

27 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Inzendingen van hoog niveau
Lees verder →