Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Opening kinderfietsroute gemeente Westerkwartier

12 juli 2022    Zuidhorn-nieuws
De nieuwe kinderfietsroute loopt langs Marum, de Wilp, Jonkervaart, Nuis en Niebert.
Kinderfietsroute

Op 12 juli 2022 opent wethouder Elly Pastoor, in samenwerking met de kinderen van BSO het Zonnetje een nieuwe kinderfietsroute in Marum. Deze kinderfietsroute is speciaal ontwikkeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. En is bedoeld om kinderen, samen met (groot)ouders en verzorgers, op een leuke en speelse manier te stimuleren om meer te gaan fietsen en de omgeving te leren kennen. De route is ongeveer 14 kilometer lang en zit boordevol spannende opdrachten.
 

De nieuwe kinderfietsroute loopt langs Marum, de Wilp, Jonkervaart, Nuis en Niebert. De route is aangegeven met en verbonden door fietsknooppunten. Je kunt hierdoor de route bij ieder willekeurig knooppunt starten. Naast dat het belangrijk is dat kinderen in beweging zijn leren ze ook hun omgeving beter kennen. Bij de route in het Westerkwartier komt je onder andere langs het Steenhuis waar vroeger rijke mensen hun toevlucht zochten en langs de Coendersborg. En wist je dat de route deels over een van de oudste paden van Groningen loopt? 
 

Game
Het spel van Kinderfietsroutes bestaat uit het onderweg uitvoeren van opdrachten waarmee de kinderen twee verschillende game-levels kunnen behalen. Door het uitvoeren van de opdrachten verdienen de kinderen letters. Alle verzamelde letters vormen samen een code, die zij kunnen invullen op de website van Kinderfietsroutes. Als de code is ingevuld, wordt het volgende level ontgrendeld. Zo kunnen de kinderen dezelfde route vaker fietsen en op een verschillende manieren beleven.   
 

Samenwerking
Kinderfietsroutes is ontwikkeld door de provincie Groningen, gemeente Westerkwartier, Sociaal werk de Schans en het Huis voor de Sport Groningen. Deze kinderfietsroute in gemeente Westerkwartier is een van de acht kinderfietsroutes in de provincie Groningen. Kinderfietsroutes sluiten aan bij de belevingswereld van kinderen en zo wordt fietsen nog leuker. Dit initiatief stimuleert fietsen vanaf jonge leeftijd, omdat kinderen dan buiten actief zijn en zo een gezonde leefstijl ontwikkelen. Fietsen is goed voor het uithoudingsvermogen en om ervaring op te doen in het verkeer.
 

Meer informatie
Een kinderfietsroute wordt gemarkeerd met herkenbare routebordjes langs de weg en heeft een interactieve website. De route en de opdrachten zijn te vinden op http://www.kinderfietsroute.nl  de boekjes komen ook te liggen bij Horeca Centrum de Heerlijkheid in Marum en bij het toeristisch informatiepunt bij infocentrum Nienoord in Leek. Nog meer ideeën om actief te zijn in het Westerkwartier? Kijk dan op www.inhetwesterkwartier.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →