Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op pad voor het Pronkjewailpad in het Westerkwartier

25 november 2021    Zuidhorn-nieuws
Dit keer wordt Zuidhorn twee keer aangedaan
Voorlopers (2)

Het Pronkjewailpad is een populaire langeafstand wandelpad door de provincie Groningen, waarbij deelnemers op een verrassende en actieve manier kunnen kennismaken met Gastvrij Groningen.

Om de routes aantrekkelijk te maken en stempelposten te benaderen  zijn er voorlopers op pad gestuurd. Deelnemers wandelen namelijk het Pronkjewailpad aan de hand van een stempelkaart. Onderweg moeten zij in elk dorp minstens één stempel op hun stempelkaart halen )

Rik Jan, Willemien, Pieter (niet op de foto) en Kor zijn van die voorlopers die het gebied verkennen.

Voor 2022 wordt de Westroute uitgezet; een route van 200 kilometer door het Westerkwartier waarbij ook Zuidhorn wordt aangedaan. In 2019 werd Zuidhorn jammer genoeg overgeslagen » Lees daarover .

Volgend jaar wordt dat “goedgemaakt” door de wandelaars maar liefst twee keer door Zuidhorn te leiden. De route heeft namelijk de vorm van een acht met op de kruising Zuidhorn.

Dit kwartet voorlopers verkent een deel van de route en bezoekt eventuele stempelposten. Het tempo ligt relatief laag omdat er onderweg bedrijven, dorpshuizen en organisaties worden aangedaan. Net als hardlopers zijn het daarom geen doodlopers.

Momenteel doen ca 400 lokale ondernemers en andere toeristische, recreatieve en culturele organisaties in Groningen mee als stempelpost. Samen vormen zij het Platform Gastvrij Groningen. 

 

Het Pronkjewailpad is opgedeeld in een Noordroute (250 km), een Zuidroute (350 km), een Oostroute (200 km) in 2021 en een Westroute (200 km) in 2022. Deelnemers kunnen één van de routes kiezen (of meerdere, natuurlijk) en hebben twee jaar om één route te voltooien. Het Pronkjewailpad is elk jaar van april t/m oktober geopend, van donderdag tot en met zondag.

Naast een stempel biedt een groot aantal stempelposten de deelnemer ook een ‘Pronkjewail’ aan: een gastvrij gebaar. Denk bijvoorbeeld aan het meegeven van een souvenir, het proeven van een stukje poffert, een expositie bekijken, of een toren beklimmen. Zo leer je het landschap, de cultuur, het erfgoed én de inwoners van Groningen op een onvergetelijke manier kennen.

https://www.tochtomdenoord.nl/wandeltocht/het-pronkjewailpad/

  • Pronkjewail stempelkaart
  • De poffert
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →