Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op pad voor het Pronkjewailpad in het Westerkwartier

25 november 2021    Zuidhorn-nieuws
Dit keer wordt Zuidhorn twee keer aangedaan
Voorlopers (2)

Het Pronkjewailpad is een populaire langeafstand wandelpad door de provincie Groningen, waarbij deelnemers op een verrassende en actieve manier kunnen kennismaken met Gastvrij Groningen.

Om de routes aantrekkelijk te maken en stempelposten te benaderen  zijn er voorlopers op pad gestuurd. Deelnemers wandelen namelijk het Pronkjewailpad aan de hand van een stempelkaart. Onderweg moeten zij in elk dorp minstens één stempel op hun stempelkaart halen )

Rik Jan, Willemien, Pieter (niet op de foto) en Kor zijn van die voorlopers die het gebied verkennen.

Voor 2022 wordt de Westroute uitgezet; een route van 200 kilometer door het Westerkwartier waarbij ook Zuidhorn wordt aangedaan. In 2019 werd Zuidhorn jammer genoeg overgeslagen » Lees daarover .

Volgend jaar wordt dat “goedgemaakt” door de wandelaars maar liefst twee keer door Zuidhorn te leiden. De route heeft namelijk de vorm van een acht met op de kruising Zuidhorn.

Dit kwartet voorlopers verkent een deel van de route en bezoekt eventuele stempelposten. Het tempo ligt relatief laag omdat er onderweg bedrijven, dorpshuizen en organisaties worden aangedaan. Net als hardlopers zijn het daarom geen doodlopers.

Momenteel doen ca 400 lokale ondernemers en andere toeristische, recreatieve en culturele organisaties in Groningen mee als stempelpost. Samen vormen zij het Platform Gastvrij Groningen. 

 

Het Pronkjewailpad is opgedeeld in een Noordroute (250 km), een Zuidroute (350 km), een Oostroute (200 km) in 2021 en een Westroute (200 km) in 2022. Deelnemers kunnen één van de routes kiezen (of meerdere, natuurlijk) en hebben twee jaar om één route te voltooien. Het Pronkjewailpad is elk jaar van april t/m oktober geopend, van donderdag tot en met zondag.

Naast een stempel biedt een groot aantal stempelposten de deelnemer ook een ‘Pronkjewail’ aan: een gastvrij gebaar. Denk bijvoorbeeld aan het meegeven van een souvenir, het proeven van een stukje poffert, een expositie bekijken, of een toren beklimmen. Zo leer je het landschap, de cultuur, het erfgoed én de inwoners van Groningen op een onvergetelijke manier kennen.

https://www.tochtomdenoord.nl/wandeltocht/het-pronkjewailpad/

  • Pronkjewail stempelkaart
  • De poffert
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →