Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op pad voor het Pronkjewailpad in het Westerkwartier

25 november 2021    Zuidhorn-nieuws
Dit keer wordt Zuidhorn twee keer aangedaan
Voorlopers (2)

Het Pronkjewailpad is een populaire langeafstand wandelpad door de provincie Groningen, waarbij deelnemers op een verrassende en actieve manier kunnen kennismaken met Gastvrij Groningen.

Om de routes aantrekkelijk te maken en stempelposten te benaderen  zijn er voorlopers op pad gestuurd. Deelnemers wandelen namelijk het Pronkjewailpad aan de hand van een stempelkaart. Onderweg moeten zij in elk dorp minstens één stempel op hun stempelkaart halen )

Rik Jan, Willemien, Pieter (niet op de foto) en Kor zijn van die voorlopers die het gebied verkennen.

Voor 2022 wordt de Westroute uitgezet; een route van 200 kilometer door het Westerkwartier waarbij ook Zuidhorn wordt aangedaan. In 2019 werd Zuidhorn jammer genoeg overgeslagen » Lees daarover .

Volgend jaar wordt dat “goedgemaakt” door de wandelaars maar liefst twee keer door Zuidhorn te leiden. De route heeft namelijk de vorm van een acht met op de kruising Zuidhorn.

Dit kwartet voorlopers verkent een deel van de route en bezoekt eventuele stempelposten. Het tempo ligt relatief laag omdat er onderweg bedrijven, dorpshuizen en organisaties worden aangedaan. Net als hardlopers zijn het daarom geen doodlopers.

Momenteel doen ca 400 lokale ondernemers en andere toeristische, recreatieve en culturele organisaties in Groningen mee als stempelpost. Samen vormen zij het Platform Gastvrij Groningen. 

 

Het Pronkjewailpad is opgedeeld in een Noordroute (250 km), een Zuidroute (350 km), een Oostroute (200 km) in 2021 en een Westroute (200 km) in 2022. Deelnemers kunnen één van de routes kiezen (of meerdere, natuurlijk) en hebben twee jaar om één route te voltooien. Het Pronkjewailpad is elk jaar van april t/m oktober geopend, van donderdag tot en met zondag.

Naast een stempel biedt een groot aantal stempelposten de deelnemer ook een ‘Pronkjewail’ aan: een gastvrij gebaar. Denk bijvoorbeeld aan het meegeven van een souvenir, het proeven van een stukje poffert, een expositie bekijken, of een toren beklimmen. Zo leer je het landschap, de cultuur, het erfgoed én de inwoners van Groningen op een onvergetelijke manier kennen.

https://www.tochtomdenoord.nl/wandeltocht/het-pronkjewailpad/

  • Pronkjewail stempelkaart
  • De poffert
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →
Iphone

Zo kies je een slim én goedkoop mobiel abonnement

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Je mobiele telefoon is tegenwoordig bijna een verlengstuk van jezelf.
Lees verder →