Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op pad voor het Pronkjewailpad in het Westerkwartier

25 november 2021    Zuidhorn-nieuws
Dit keer wordt Zuidhorn twee keer aangedaan
Voorlopers (2)

Het Pronkjewailpad is een populaire langeafstand wandelpad door de provincie Groningen, waarbij deelnemers op een verrassende en actieve manier kunnen kennismaken met Gastvrij Groningen.

Om de routes aantrekkelijk te maken en stempelposten te benaderen  zijn er voorlopers op pad gestuurd. Deelnemers wandelen namelijk het Pronkjewailpad aan de hand van een stempelkaart. Onderweg moeten zij in elk dorp minstens één stempel op hun stempelkaart halen )

Rik Jan, Willemien, Pieter (niet op de foto) en Kor zijn van die voorlopers die het gebied verkennen.

Voor 2022 wordt de Westroute uitgezet; een route van 200 kilometer door het Westerkwartier waarbij ook Zuidhorn wordt aangedaan. In 2019 werd Zuidhorn jammer genoeg overgeslagen » Lees daarover .

Volgend jaar wordt dat “goedgemaakt” door de wandelaars maar liefst twee keer door Zuidhorn te leiden. De route heeft namelijk de vorm van een acht met op de kruising Zuidhorn.

Dit kwartet voorlopers verkent een deel van de route en bezoekt eventuele stempelposten. Het tempo ligt relatief laag omdat er onderweg bedrijven, dorpshuizen en organisaties worden aangedaan. Net als hardlopers zijn het daarom geen doodlopers.

Momenteel doen ca 400 lokale ondernemers en andere toeristische, recreatieve en culturele organisaties in Groningen mee als stempelpost. Samen vormen zij het Platform Gastvrij Groningen. 

 

Het Pronkjewailpad is opgedeeld in een Noordroute (250 km), een Zuidroute (350 km), een Oostroute (200 km) in 2021 en een Westroute (200 km) in 2022. Deelnemers kunnen één van de routes kiezen (of meerdere, natuurlijk) en hebben twee jaar om één route te voltooien. Het Pronkjewailpad is elk jaar van april t/m oktober geopend, van donderdag tot en met zondag.

Naast een stempel biedt een groot aantal stempelposten de deelnemer ook een ‘Pronkjewail’ aan: een gastvrij gebaar. Denk bijvoorbeeld aan het meegeven van een souvenir, het proeven van een stukje poffert, een expositie bekijken, of een toren beklimmen. Zo leer je het landschap, de cultuur, het erfgoed én de inwoners van Groningen op een onvergetelijke manier kennen.

https://www.tochtomdenoord.nl/wandeltocht/het-pronkjewailpad/

  • Pronkjewail stempelkaart
  • De poffert
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Oplichters actief: laat je oprit niet schoonmaken

03 september 2025    Zuidhorn-nieuws
politie waarschuwt
Lees verder →
Siemen dijkstra foto atelier in dwingeloo

Kunstenaar Siemen Dijkstra naar Museum Wierdenland

03 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Gesprek Siemen Dijkstra & landschapshistoricus Theo Spek en demonstratie kleurenhoutsneden
Lees verder →
Voordeelboekje 2025

Voordeel,- en infoboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Ook gratis af te halen bij een aantal winkeliers
Lees verder →
Lucas-zandberg

Lucas Zandberg presenteert zijn nieuwe roman ‘ Rustimo’ in Zuidhorn

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 19 september bij de Peter, Pieternel en Meindert show
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg, #Posifiets & Woonplek voor statushouders

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 september
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Kom naar het Cultureel Centrum Zuidhorn en win een kunstwerk

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 6 september vieren we de opening van het nieuwe culturele seizoen in het Cultureel Centrum Zuidhorn met een bruisende middag vol activiteiten.
Lees verder →