Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Op pad voor het Pronkjewailpad in het Westerkwartier

25 november 2021    Zuidhorn-nieuws
Dit keer wordt Zuidhorn twee keer aangedaan
Voorlopers (2)

Het Pronkjewailpad is een populaire langeafstand wandelpad door de provincie Groningen, waarbij deelnemers op een verrassende en actieve manier kunnen kennismaken met Gastvrij Groningen.

Om de routes aantrekkelijk te maken en stempelposten te benaderen  zijn er voorlopers op pad gestuurd. Deelnemers wandelen namelijk het Pronkjewailpad aan de hand van een stempelkaart. Onderweg moeten zij in elk dorp minstens één stempel op hun stempelkaart halen )

Rik Jan, Willemien, Pieter (niet op de foto) en Kor zijn van die voorlopers die het gebied verkennen.

Voor 2022 wordt de Westroute uitgezet; een route van 200 kilometer door het Westerkwartier waarbij ook Zuidhorn wordt aangedaan. In 2019 werd Zuidhorn jammer genoeg overgeslagen » Lees daarover .

Volgend jaar wordt dat “goedgemaakt” door de wandelaars maar liefst twee keer door Zuidhorn te leiden. De route heeft namelijk de vorm van een acht met op de kruising Zuidhorn.

Dit kwartet voorlopers verkent een deel van de route en bezoekt eventuele stempelposten. Het tempo ligt relatief laag omdat er onderweg bedrijven, dorpshuizen en organisaties worden aangedaan. Net als hardlopers zijn het daarom geen doodlopers.

Momenteel doen ca 400 lokale ondernemers en andere toeristische, recreatieve en culturele organisaties in Groningen mee als stempelpost. Samen vormen zij het Platform Gastvrij Groningen. 

 

Het Pronkjewailpad is opgedeeld in een Noordroute (250 km), een Zuidroute (350 km), een Oostroute (200 km) in 2021 en een Westroute (200 km) in 2022. Deelnemers kunnen één van de routes kiezen (of meerdere, natuurlijk) en hebben twee jaar om één route te voltooien. Het Pronkjewailpad is elk jaar van april t/m oktober geopend, van donderdag tot en met zondag.

Naast een stempel biedt een groot aantal stempelposten de deelnemer ook een ‘Pronkjewail’ aan: een gastvrij gebaar. Denk bijvoorbeeld aan het meegeven van een souvenir, het proeven van een stukje poffert, een expositie bekijken, of een toren beklimmen. Zo leer je het landschap, de cultuur, het erfgoed én de inwoners van Groningen op een onvergetelijke manier kennen.

https://www.tochtomdenoord.nl/wandeltocht/het-pronkjewailpad/

  • Pronkjewail stempelkaart
  • De poffert
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Dubbele woninginbraak in Zuidhorn

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Aan Maurits Clantlaan en de Josinalaan
Lees verder →
Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Inschenken glas wijn drank

Wat is het verschil tussen een verslaving en een gewoonte?

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op het eerste gezicht lijken een verslaving en een gewoonte verdacht veel op elkaar.
Lees verder →
Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →